Tydzień poza domem

Piątkowa wiktoria (1:0) z ŁKS-em Łódź sprawiła, że jastrzębianie Święta Wielkanocne spędzili w wyśmienitych nastrojach. Wprawdzie w sobotę trener Jarosław Skrobacz zarządził zajęcia, ale niedzielę i poniedziałek jego podopieczni mieli dla siebie i rodzin. Choć nie do końca, bo właśnie w poniedziałek o 22.00 lider II ligi wyruszył do Stargardu. – Mogliśmy jechać we wtorek rano, ale uznaliśmy, że korzystniej będzie pojechać w nocy i we wtorek rano zameldować się na miejscu – powiedział szkoleniowiec GKS-u 1962. – Na dwa mecze wyjazdowe zabrałem wszystkich zdrowych zawodników (zabrakło Dawida Weisa i Kacpra Kawuli – przyp. BN). Z Błękitnymi nie zagra Dominik Kulawiak, który pauzuje za kartki, więc muszę główkować, kogo wystawić na lewej obronie. Mam pewien pomysł, ale niech on pozostanie moją tajemnicą.

We wspomnianym meczu z ŁKS-em piłkarze lidera zdobyli się na piękny gest. Premię meczową, czyli 6000 złotych, przekazali na leczenie Dawida Miernika, chorego na nowotwór 15-latka z Jastrzębia Zdroju.

Wśród kibiców sporo emocji wywołuje temat budowy stadionu. Lokalizacja obiektu już została wybrana. Powstanie on – jeżeli projekt zostanie zaakceptowany przez radę miasta – w dzielnicy Moszczenica. Nie będzie to jednak „modernizacja” starego stadionu przy Kościelnej, gdzie swego czasu GKS rozgrywał mecze w ekstraklasie. Obecnie „ścierają się” dwie koncepcje – jedna zakłada budowę stadionu o pojemności 4-6 tysięcy, zaś druga przynajmniej o 8 tysiącach miejsc. Gdyby przeforsowano drugi pomysł, obiekt można będzie zakwalifikować do 4. kategorii UEFA, a na takim stadionie można rozgrywać mecze Ligi Mistrzów od IV rundy do półfinału oraz mecze Ligi Europy od fazy grupowej do półfinału.

Oczywiście „po drodze” jest mnóstwo warunków. Oto niektóre z nich: pole gry musi mieć 105 m x 68 metrów, szatnie minimum 20 metrów kwadratowych, dwa prysznice, toaletę, 6 krzeseł i stół, oświetlenie – minimum 1400 luxów, jednolicie pokrywające całe pole gry, włącznie z rogami oraz zasilanie awaryjne, pozwalające na utrzymanie oświetlenia o jasności 800 luxów. Miejsca dla widzów tylko siedzące, 150 strzeżonych miejsc parkingowych dla VIP, pojemność stadionu min. 8 tysięcy. Miejsca VIP – 500 krzesełek, w tym 100 dla gości, tzw. przestrzeń pracy mediów to minimum 200 metrów kwadratowych, dla minimum 75 dziennikarzy. Miejsca dla prasy – minimum 100 zadaszonych miejsc, z czego 50 z pulpitami. Na razie wystarczy…

 

1540
KILOMETRÓW przemierzy w tym tygodniu drużyna GKS-u 1962 Jastrzębie.