Tylko remis Górnika

Mecz w Zabrzu miał szczególny przebieg, był rozgrywany w czasie trwających przecież uroczystości związanych z 70-leciem powstania Górnika. Z tego powodu na trybunach stadionu im. Ernesta Pohla były obecne takie gwiazdy, jak Zygfryd Szołtysik, Włodzimierz Lubański, Jerzy Gorgoń, Jan Banaś, Andrzej Pałasz, Ryszard Komornicki czy Józef Dankowski.

Trener Marcin Brosz zaskoczył i od pierwszej minuty do gry desygnował Daniela Bielicę i Marcina Urynowicza. Dla 19-letniego bramkarza był to debiut w ekstraklasie i zaraz na początku popisał się świetna sytuacją, wygrywając pojedynek jeden na jeden z Maciejem Jankowskim. Do przerwy zabrzanie prowadzili po golu zdobytym z rzutu rożnego. Celnie dośrodkował Adam Wolniewicz, a głową trafił Dani Suarez. Dla hiszpańskiego obrońcy to bramka numer 4 w tym sezonie.

Zaraz po przerwie kolejną dobrą interwencją popisał się Bielica, łapiąc piłkę po technicznym strzale Luka Zarandi. Młody bramkarz Górnika skapitulował jednak w 57 minucie. Dał się zaskoczyć Michałowi Nalepie, który posłał piłkę do siatki po strzale z wolnego z ponad 30 metrów.

W 80 minucie Wolniewicz zahaczył w polu karnym rezerwowego Mateusza Młyńskiego i sędzia Łukasz Szczech wskazał na jedenasty metr. Już po podjętej decyzji dostał sygnał od arbitrów VAR i obejrzawszy wszystko na monitorze, zmienił decyzję. Ostatecznie skończyło się na podziale punktów.

Górnik Zabrze – Arka Gdynia 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Dani Suarez (31-głową), 1:1 Michał Nalepa (57-wolny).

Żółta kartka – Górnik Zabrze: Dani Suarez, Szymon Matuszek. Arka Gdynia: Nabil Aankour, Michał Nalepa, Adam Deja, Adam Danch.

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa). Widzów 11 190.

Górnik Zabrze: Daniel Bielica – Adam Wolniewicz, Dani Suarez, Paweł Bochniewicz, Adrian Gryszkiewicz – Kamil Zapolnik (83. Rafał Wolsztyński), Szymon Matuszek, Szymon Żurkowski, Jesus Jimenez (76. Konrad Nowak) – Marcin Urynowicz (62. Łukasz Wolsztyński), Igor Angulo.

Arka Gdynia: Pavels Steinbors – Damian Zbozień, Christian Maghoma, Luka Maric, Adam Marciniak – Nabil Aankour (71. Mateusz Młyński), Adam Deja, Michał Janota, Michał Nalepa (78. Adam Danch), Luka Zarandia – Maciej Jankowski.