Tylko remis Górnika

Spotkanie rozpoczęło się dla Górnika wyśmienicie, bo już w 17 sekundzie do siatki trafił skuteczny ostatnio Marcin Urynowicz. To najszybciej strzelony gol w tym sezonie w ekstraklasowych rozgrywkach. Potem jednak w głównej roli wystąpił Elia Soriano, który dwa razy zaskoczył Tomasza Loskę, wykorzystując błędy defensywy z Zabrza.

Po przerwie zespół Marcina Brosza atakował i zdobył wyrównującego gola. Do siatki po dobrym dośrodkowaniu Szymona Żurkowskiego trafił Paweł Bochniewicz. Dla młodzieżowego reprezentanta Polski to pierwsze trafienie w ekstraklasie. W końcówce szansę miał jeszcze Damian Kądzior, ale nie udało mu się trafić do siatki. Teraz przed Górnikiem mecze z Legią na wyjeździe i na koniec sezonu z Wisłą Kraków u siebie.

 

Górnik Zabrze – Korona Kielce 2:2 (1:2)

1:0 – Urynowicz, 1 min, 1:1 – Soriano, 28 min, 1:2 – Soriano, 28 min, 2:2 – Bochniewicz, 58 min

Górnik Zabrze: Loska – Wieteska, Suarez (79. Wolniewicz), Bochniewicz, Gryszkiewicz – Kądzior, Matuszek (C), Żurkowski (76. Hajda), Kurzawa – Urynowicz (74. Smuga), Angulo.

Korona Kielce: Alomerovic – Malarczyk, Kovacević, Dejmek (C), Kallaste – Cebula (88. Kosakiewicz), Petrák (68. Możdżeń), Janjić, Gardawski – Kaczarawa, Soriano (85. Aankour).