Uczczą pamięć „Ciemnego”

W sobotę w hali widowiskowo-sportowej w Jastrzębiu Zdroju odbędzie się I Memoriał im. Tomasza Ciemięgi, przedwcześnie zmarłego byłego kapitana GKS-u Jastrzębie.


W najbliższą sobotę, 4 lutego, w hali widowiskowo-sportowej w Jastrzębiu Zdroju przy Alei Jana Pawła II 6, odbędzie się I Memoriał Tomasza Ciemięgi. To były kapitan GKS-u Jastrzębie, który odszedł przedwcześnie 29 stycznia ubiegłego roku, półtora miesiąca przed 46. urodzinami.

Popularny „Ciemny” barwy GKS-u (Górnika) Jastrzębie reprezentował w latach 1995-2008 oraz 2010-2011. Poza tym był zawodnikiem Gwiazdy Skrzyszów i Cukrownika Chybie. W drużynie z Jastrzębia Zdroju rozegrał 378 meczów (więcej rozegrał tylko jeden piłkarz, Andrzej Myśliwiec), w których strzelił 25 goli. Po zakończeniu kariery piłkarskiej był trenerem – pracował w zespołem juniorów Orła Moszczenica, poza tym w latach 2017-2021 był szkoleniowcem drużyny seniorów Granicy Ruptawa.

Na pomysł organizacji Memoriału im. Tomasza Ciemięgi wpadli dwaj jego przyjaciele – były piłkarz GKS-u, a obecnie trener w Akademii GKS Jastrzębie – Andrzej Myśliwiec oraz jego kolega ze szkoły, obecnie radny Jastrzębia Zdroju, Wojciech Marcol.

W turnieju weźmie udział sześć zespołów: Naprzód Rydułtowy, Odra „Centrum” Wodzisław Śląski, KS Świerklany, Rapid Wodzisław, Orzeł Moszczenica i GKS Jastrzębie. Na boisku będą rywalizowali chłopcy z rocznika 2010, obowiązywał będzie system gry każdy z każdym.

Turniej rozpocznie się w sobotę o godzinie 9.30 meczem GKS Jastrzębie – Orzeł Moszczenica, a zakończy o godzinie 14.10 meczem Naprzód Rydułtowy – GKS Jastrzębie. – Mecze będą trwały 15 minut, bez przerwy i zmiany stron boiska – wyjaśnił jeden z organizatorów, Andrzej Myśliwiec. – Każda drużyna może liczyć maksymalnie 10 zawodników, plus trener i kierownik drużyny. Na boisku będzie przebywać czterech zawodników w polu plus bramkarz, bramki będą miały wymiary 3×2 metry. Grać będziemy piłką halową.

Każdy z uczestników turnieju otrzyma pamiątkowy medal, każda z drużyn oryginalną piłkę adidasa, najnowszy model, który jest używany w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Każdy z zespołów otrzyma ponadto dyplom, a trzy najlepsze drużyny puchary. Poza tym nagrody otrzymają król strzelców turnieju, najlepszy zawodnik oraz najlepszy bramkarz. Najlepszy snajper wybierze… się sam, natomiast w dwóch pozostałych kategoriach wyboru dokonają trenerzy rywalizujących drużyn. W przypadku równej ilości głosów wybory dokona organizator imprezy, chociaż nie przewiduję takiego wariantu, bo jest po prostu mało prawdopodobny. Wstęp na turniej jest oczywiście wolny, drużyny nie wpłacają żadnego wpisowego.


Na zdjęciu: Zmarły w ubiegłym roku Tomasz Ciemięga był wyjątkowo lubianym piłkarzem i człowiekiem.

Fot. granica.ruptawa.facebook