Udana inauguracja sezonu w Bielsku-Białej

Po pierwszym spotkaniu i porażce z beniaminkiem z Kalisza, nastroje w Bielsk-Białej nie były najlepsze. Wczoraj znacznie się poprawiły. Bielszczanki wręcz zdemolowały rywalki z Piły. I nie przeszkodziło im w tym nawet brak środkowej Aleksandry Trojan.

Zanim jednak zawodniczki zaprezentowały swoje umiejętności upamiętniono 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji kibice przygotowali 100-metrową flagę w narodowych barwach oraz wszyscy odśpiewali hymn narodowy. Klub na mecz zaprosił też podporucznika Wojska Polskiego Stefana Sieklińskiego, pseudonim „Stefek”. Urodzony w 1928 roku żołnierz był członkiem Narodowych Sił Zbrojnych z grupy Leopolda Sieklińskiego i zgrupowania Henryka Flame „Bartek”.

Samo spotkanie nie dostarczyło emocji. Od pierwszej piłki przewaga miejscowych była wręcz przygniatająca. Były lesze w każdym elemencie. Grały szybciej, mocniej i dokładniej. Znakomicie radziła sobie Emilia Mucha. Przyjmująca BKS-u, nie tylko dokładnie przyjmowała, ale też była bardzo skuteczna w ataku. Równie dobrze radziły sobie też Olivia Różańska, Katarzyna Konieczna i Nina Hevelova.

Rozgrywająca Julia Nowicka mogła wiec wybierać komu wystawić piłkę. A że talent ma spory, robiła to z odpowiednim wyczuciem, raz za razem oszukując blok rywalek. Kilka razy zaskoczyła też pilanki atakami z drugiej piłki, czym wzbudzała aplauz na trybunach. Do tego każda udana akcja napędzała grę bielszczanek, które jedynie w pierwszym secie miały chwilę słabości. Straciły wówczas kilka punktów z rzędu i PTPS zbliżył się do nich na trzy „oczka” (19:16). Kryzys szybko został jednak opanowany, w czym pomogły przeciwniczki, seryjnie popełniając błędy.

W ekipie z Piły na przyzwoitym poziomie zaprezentowała się jedynie Marharyta Azizova. Reprezentantka Azerbejdżanu była skuteczna, ale w pojedynkę nie była w stanie zagrozić miejscowym.

 

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Enea PTPS Piła 3:0 (25:19, 25:17, 25:15)

BIELSKO-BIAŁA: Nowicka (5), Różańska (13), Herelova (8), Konieczna (10), Mucha (11), Moskwa (9), Maj-Erwardt (libero) . Trener Bartłomiej PIEKARCZYK.
PIŁA: Szpak, Kaczorowska (3), Stencel (8), Azizowa (15), Strantzali (8), Piotrowska 92), Pawłowska (libero). Trener Guillermo HERNANDEZ NARANJO.
Sędziowali Aleksandra Szydełko (Kędzierzyn-Koźle) i Michał Gruszczyński (Opole). Widzów 800.

Przebieg meczu

I: 10:5, 15:8, 20:16, 25:19.
II: 10:4, 15:11, 20:15, 25:17.
III: 10:5, 15:7, 20;11, 25:15.
Bohaterka – Julia NOWICKA.