UEFA ma plan A, B i C na dokończenie rozgrywek

 

Według niego rozgrywki można wznowić w połowie maja, w czerwcu lub nawet pod koniec czerwca. W wywiadzie udzielonym włoskiemu dziennikowi „La Repubblica” Ceferin przyznał, że są gotowe różne scenariusze na dokończenie obecnego sezonu piłkarskiego w Europie. Wszystko jednak zależy od sytuacji z koronawirusem.

– Nikt nie wie, kiedy skończy się pandemia. Mamy plan A, B lub C, utrzymujemy kontakt z ligami, klubami, stworzyliśmy grupę roboczą. Musimy czekać, tak jak wszystkie inne sektory – powiedział Słoweniec.

Zapytany o możliwe opcje wznowienia sezonu piłkarskiego, Ceferin odpowiedział: – Rozpoczęcie ponownie w połowie maja, w czerwcu lub nawet pod koniec czerwca. Jeśli nam się wówczas nie powiedzie, sezon prawdopodobnie nie zostanie już zakończony.

Jak przyznał, jest nawet propozycja zakończenia obecnego sezonu na początku następnego, który w takim przypadku zacząłby się nieco później. – Nie wiedząc jednak, kiedy skończy się pandemia, nie możemy mieć ostatecznego planu – dodał.

W wyniku rozprzestrzeniającego się koronawirusa UEFA postanowiła niedawno przełożyć na 2021 rok mistrzostwa Europy w 12 krajach, dzięki czemu stworzono możliwość dłuższego sezonu ligowego i pucharowego.