Unia Dąbrowa Górnicza. Początek na „19”

Podopieczni Dariusza Klacza doskonale weszli w nowy sezon. W dwóch spotkaniach – w Pucharze Polski podokręgu Sosnowiec i IV ligi z MKS Myszków zdobyli aż 19 goli!

Unia zainaugurowała sezon 7 sierpnia. Jej rywalem w Pucharze Polski podokręgu Sosnowiec był LKS Źródło Kromołów, występujący w IV grupie klasy okręgowej (Katowice-Sosnowiec). Zespół ze Strzemieszyc nie miał z nimi najmniejszych problemów – wygrali 15:0, a jednym z bohaterów meczu był Oliwier Maślanka.

– Zwycięstwo takim wynikiem oczywiście cieszy, fajnie że udało mi się strzelić 4 bramki ale to zasługa gry całego zespołu, który mam nadzieję po raz 3 z rzędu zamelduje się w finale Pucharu Polski. Okres przygotowawczy do ligi trwa i cieszymy się jak to aktualnie wygląda. Teraz skupiamy całą swoją uwagę na pierwszym meczu z Myszkowem – powiedział po meczu autor czterech trafień dla Unii.

Faktycznie podopieczni trenera Klacza bardzo poważnie podeszli do spotkania z MKS-em. Wspomniany Maślanka otworzył wynik spotkania. 10 minut później trafienie dołożył Krzysztof Bąk. Przed przerwą stratę zmniejszył Mateusz Mazurek.

Po przerwie mecz był „na styku”. Dopiero w 86 minucie trafienie Sebastiana Kozińskiego, a chwilę później gol Rafała Jędrzejczyka zamknął spotkanie. – Jak na pierwszy mecz ligowy w sezonie możemy być z siebie bardzo zadowoleni, pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną, która wie jak chce grać na boisku – powiedział po spotkaniu zawodnik Unii, Patryk Kiwior. Był to jego debiut w zespole ze Strzemieszyc

Dzięki temu zwycięstwu Unia po pierwszej kolejce plasuje się na drugim miejscu w tabeli IV ligi. Wyprzedza ich jedynie Podlesianka, która pokonała Gwarek Ornontowice 4:0. W sobotę, 21 sierpnia Unię czeka wyjazd do Bytomia na mecz z Szombierkami. Podopieczni Marcina Molka będą zdeterminowani do tego, by wygrać mecz u siebie. W poprzedniej kolejce po wyrównanym spotkaniu ulegli rezerwom Rakowa 2:3.

Unia Dąbrowa Górnicza – MKS Myszków 4:1

Bramki: Maślanka 26, Bąk 36, Koziński 86, Jędrzejczyk 87 – M. Mazurek 44.