Unia Książenice – Odra Wodzisław Śląski. Wydłużony sparing

Unia Książenice pokonała w niedzielnej grze kontrolnej III-ligową Odrę Wodzisław Śląski.

Czwartoligowa Unia Książenice pokonała dzisiaj na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Dębieńsku występującą o klasę wyżej Odrę Wodzisław Śląski 2:1. Ten sparing był nietypowy, bo trwał 110 minut (dwa razy po 55 minut).

Pełniący honory gospodarza unici zdobyli prowadzenie ju z w 9 minucie spotkania, gdy grający trener zespołu z Książenic, Robert Tkocz, zacentrował z rzutu rożnego wprost na głowę Kacpra Skrenika, który pokonał bramkarza Odry, Artura Sipa. Młody golkiper wodzisławian, który 31 marca skończy 18 lat, obronił potem bardzo groźny strzał Piotra Byśca.

Następne gole padły dopiero w końcówce „wydłużonego” sparingu. Najpierw bramkarz Unii Karol Wacławiec wyciągał piłkę z siatki po strzale testowanego Szymona Gołucha (jest zawodnikiem MRKS-u Czechowice-Dziedzice), a chwilę później Robert Tkocz został sfaulowany w polu karnym rywali i sam wymierzył sprawiedliwość z 11 metrów. Jest to pierwsze zwycięstwo Unii w zimowych meczach sparingowych.

Kilka zdań wypada poświęcić strzelcowi gola dla Odry. Urodzony 5 października 2002 roku Szymon Gołuch w swoim piłkarskim CV ma występy w takich zespołach jak BBTS Podbeskidzie Bielsko-Biała, BTS Rekord Bielsko-Biała, Zapora Wapienica i KS Bystra ((bielska A-klasa). Latem ubiegłego roku przeniósł się z Bystrej do IV-ligowego MRKS-u Czechowice-Dziedzice, dla którego w rundzie jesiennej strzelił cztery bramki.

Łukasz Sosnowski

Unia Książenice – Odra Wodzisław Śląski 2:1 1:0

1:0 – Skrenik, 9 min (głową), 1:1 – Gołuch, 94 min, 2:1 – Tkocz, 96 min (karny). Grano 2×55 minut.

UNIA: Wacławiec – Skrenik, Czech, Wieczorek, Kaczmarczyk – Bennek, zawodnik testowany 1, Tkocz, Koch – Suchiński, Bysiec. Rezerwowi: Błatoń, Dudzik, Koleczko, Florkowski, zawodnik testowany 2, Wowra, Skowronek, Wojtala. Trener Robert TKOCZ.

ODRA (skład wyjściowy): Sip – Niemiec, Wenglorz, Krzyżok, Radzewicz – zawodnik testowany, Gać, Kukuła, Zdunek, Flak – Piejak. Trener Łukasz TARGIEL.

Na zdjęciu: Stałe fragmenty gry to groźna broń grającego trenera Unii Książenice, Roberta Tkocza.