Młody i ambitny

Paweł Krzysztoporski został nowym trenerem Unii Książenice.


W poniedziałek, 12 kwietnia. Marcin Koczy przestał pełnić obowiązki szkoleniowca IV-ligowej Unii Książenice. Nikt go nie zwalniał, po prostu szkoleniowiec, który prowadził drużynę z Książenic przez 9 lat, sam zrezygnował z piastowanej funkcji. – Powodem mojej rezygnacji jest zmęczenie, które powoduje to, że nie mogę dać drużynie tego, aby w stu procentach dalej z pasją i zaangażowaniem prowadzić zespołu. Uznałem, że będzie to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich – argumentował swoją decyzję o odejściu z klubu. Bilans trenera Koczego w Książenicach jest doprawdy imponujący – 257 meczów ligowych, 160 zwycięstw, 41 remisów i 56 porażek, Bramki: 759:404. Oonadto Marcin Koczy prowadził Unię w 18 meczach Pucharu Polski, w kórym odniósł 13 zwycięstw i poniósł 5 porażek. Bramki 49:27.

Tego samego dnia klub z Książenic poinformował, że obowiązki Marcina Koczego przejmują Mieczysław Jakubowski i Sławomir Szary. – Nie przyjąłem tej propozycji, od razu poinformowałem, że nie interesuje mnie ta funkcja.

W środę układ trenerski był już nieaktualny, bo nowym trenerem zespołu z Książenic został 33-letni Paweł Krzysztoporski. Jest wychowankiem RKP Rybnik, jako piłkarz grał między innymi w takich zespołach jak Energetyk ROW Rybnik, Górnik Zabrze (Młoda Ekstraklasa), Walka Makoszowy, Raków Częstochowa, LZS Leśnica, Ruch Zdzieszowice, Concordia Knurów. Karierę piłkarską zakończył w 2015 roku w ROW-ie 1964 Rybnik.

W przeszłości pracował w Akademii Przedszkolaka Górnika Zabrze, trenował juniorów młodszych RKP Rybnik oraz rezerwy ROW-u 1964 Rybnik, potem był trenerem Unii Racibórz, pracował w Młodej Gieksie (rocznik 2002 GKS Katowice), Gwarku Ornontowice, a ostatnio w GKS-ie Katowice z drużynami U-17 i U-15.


Na zdjęciu: Jak miłe są wspomnienia… Paweł Krzysztoporski (z prawej, w koszulce LZS-u Leśnica) został nowym trenerem Unii Książenice.

Fot. Przemek Charatynowicz/PressFocus