Unia Książenice. Skuteczne odwołanie

Czwartego lipca br. w opublikowanym komunikacie Śląski Związek Piłki Nożnej w Katowicach poinformował o wstrzymaniu licencji dla Unii Książenice na grę w IV lidze. Działacze beniaminka poczynili odpowiednie kroki organizacyjne i wysłali odwołanie do futbolowej centrali. W piątek, 12 lipca, do Książenic popłynęły z Katowic dobre wiadomości – w nadchodzącym sezonie Unia będzie grała w IV lidze! Na razie nie na swoim boisku, lecz na zastępczym, czyli w Bełku.

– Powoli idziemy do przodu – powiedział trener Marcin Koczy. – Chcielibyśmy jak najszybciej wrócić na własne boisko, a w rundzie jesiennej rozegrać jak najwięcej spotkań na wyjeździe. Wszystko jednak zależy od dobrej woli naszych przeciwników.

Również wczoraj nowym zawodnikiem ekipy trenera Marcina Koczego został doświadczony, 36-letni pomocnik Kamil Kostecki. Popularny „Kostek” ma za sobą występy na zapleczu ekstraklasy w barwach GKS-u Jastrzębie (22 mecze i dwa gole) oraz Energetyka ROW-u Rybnik (27 spotkań i cztery bramki). W poprzednim sezonie był zawodnikiem Unii Turza Śląska, występującej w lidze okręgowej.

Dzisiaj Unia Książenice rozegra pierwszy sparing tego lata. O godzinie 11.00 zmierzy się w Książenicach z Pierwszym Chwałowice. Kolejnymi sparingpartnerami beniaminka IV ligi będą: Polonia Marklowice (20 lipca), MKS Radziejów (24 lipca), ROW 1964 Rybnik (27 lipca) i Zameczek Czernica (3 sierpnia).

 

Na zdjęciu: Trener Unii Marcin Koczy (w środku) z nowymi zawodnikami swojej drużyny – Michałem Pieczką (z lewej) i Kamilem Kosteckim (z prawej).

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJhttp://www.e-kiosk.pl/numer,306812,sport

Komentarze