Unia Książenice. Weterani spasowali

Dwaj doświadczeni piłkarze, Sławomir Szary i Michał Pieczka, opuścili Unię Książenice.


Unia Książenice w bieżącym sezonie wydawała się być jednym z kandydatów do awansu do III ligi. Drużyna prowadzona przez trenera Marcina Koczego miał imponujący start w IV lidze – w sześciu kolejkach zgromadziła komplet punktów, zwyciężając kolejno Decor Bełk (1:0), Odrę Wodzisław Śląski (1:0), GKS II Tychy (3:1), LKS Czaniec (6:2), Kuźnię Ustroń (2:0) i Iskrę Pszczyna (3:2). Potem jednak beniaminek wyhamował i na półmetku zameldował się na 2. miejscu, tracąc do Odry Wodzisław 4 punkty.

Taka strata oczywiście jeszcze nie przekreśla szans Unii na awans o szczebel wyżej, ale zadanie jest o wiele trudniejsze niż na początku rozgrywek. Z zespołem trenera Koczego pożegnało się bowiem dwóch doświadczonych zawodników – Sławomir Szary i Michał Pieczka.

Pierwszy z wymienionych najprawdopodobniej zakotwiczy w innym zespole z IV ligi – Decorze Bełk, który prowadzi były piłkarz Górnika Zabrze Marek Piotrowicz, natomiast Pieczka rozgląda się za nowym pracodawcą. Wychowanek Energetyka Rybnik nie powinien mieć z tym kłopotów, bo kilka lat grał w III lidze, reprezentując barwy Energetyka ROW-u Rybnik, Decoru Bełk i Pniówka 74 Pawłowice.

We wtorek Unia zmierzyła się w sparingu z III-ligowym ROW-em 1964 Rybnik. Spotkanie, rozegrane w Rybniku-Kamieniu, zakończyło się wygraną 3:0 wyżej notowanego przeciwnika.


Na zdjęciu: Sławomir Szary (przy piłce) postanowił odejść z Unii Książenice i przymierza się do gry w zespole z Bełku.

Fot. Łukasz Sobala/PressFocus

Komentarze