Unia Turza Śląska. Drobne komplikacje

Dwaj młodzi zawodnicy Unii Turza Śląska przenieśli się do czeskiego drugoligowca.


Piłkarze Unii Turza Śląska nie ukrywają wysokich aspiracji w bieżącym sezonie. Na półmetku rozgrywek grupy II czwartej ligi śląskiej zespół trenera Marka Hanzela zajmuje w tabeli 3. miejsce, tracąc do lidera – Decoru Bełk – sześć punktów.

Plan przygotowań Unii do rundy wiosennej nie przebiega bezkolizyjnie. Z powodu kwarantanny piłkarzy rezerw GKS-u Jastrzębie, został odwołany sobotni (22 stycznia) sparing z tą drużyną. Sztab szkoleniowy IV-ligowca w trybie awaryjnym szukał innego sparingpartnera, lecz skończyło się na indywidualnej „rozpisce” dla zawodników.

Piłkarzy Unii w ubiegłym tygodniu nie omijały kłopoty zdrowotne. Choroby dopadły między innymi Wojciecha Caniboła, Patryka Dudzińskiego, Arkadiusza Wosia, Szymona Jarego i Daniela Podbioła, natomiast na kwarantannie przebywał Mariusz Wanglorz. Na czwartkowym treningu trener Marek Hanzel miał do dyspozycji tylko 13 piłkarzy, ponieważ z powodu obowiązków służbowych w pracy w zajęciach nie mogli uczestniczyć Kamil Kuczok i Bartosz Łyczko (wrócił z wypożyczenia do LKS-u Krzyżanowice).

Z kadry zespołu z Turzy Śląskiej ubył niespełna 22-letni napastnik Maciej Gaszka, który przeprowadził się do Gdańska. W koszulce Unii w rundzie wiosennej nie zobaczymy ponadto niespełna 21-letniego pomocnika Szymona Kalisza oraz młodszego o rok napastnika, Michała Rycki. Obaj 21 stycznia br. przenieśli się do czeskiego drugoligowca, Viktorii Otrokovice. Ich nowy klub w tabeli MoravskoSlezkiej Fotbalovej Ligi zajmuje ostatnie, 18. miejsce z dorobkiem 8 punktów w 17b meczach i traci do przedostatniej drużyny (Jihlava B) sześć „oczek”.

Z występów w Unii zrezygnował – z powodów osobistych – 21-letni napastnik Daniel Gryman, który wcześniej występował w Iskrze Pszczyna, Spójni Landek i Szkółce Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie.

Nowymi nabytkami Unii są wspomniany wcześniej Wojciech Caniboł oraz Dawid Pawlusiński, który w rundzie jesiennej grał w MRKS-ie Czechowice-Dziedzice. Trener Marek Hanzel jeszcze poszukuje zawodników, który wzmocniliby jego zespół. Jednym z nich może być 20-letni bramkarz Mateusz Tomala, który w poprzednim sezonie był zawodnikiem rezerw Górnika Zabrze i rozegrał 7 meczów w III lidze.

W najbliższą sobotę, 29 stycznia, Unia Turza Śląska zagra sparing z imienniczką z Raciborza, spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00 na boisku w Nieboczowach.

Na liście sparingpartnerów zespołu trenera Hanzela znajdują się ponadto: Raków Częstochowa (CLJ) – 5 lutego, godz. 11.00 w Częstochowie, ROW 1964 Rybnik (12 lutego, godz. 10.00 w Rybniku), Odra Wodzisław (16 lutego, godz. 18.00 w Nieboczowach), AKS Mikołów (19 lutego, godz. 10.00 w Chorzowie) oraz Ruch Radzionków (26 lutego, godz. 11.00 w Radzionkowie).


Na zdjęciu: Nie bacząc na przeciwności losu, piłkarze Unii Turza Śląska przygotowują się do rundy wiosennej.

Fot. facebook.com/LKS-Unia-Turza