Zobacz
Do góry

Unia Turza Śląska. Niezbędna przebudowa

Z Unii Turza Śląska kilku kluczowych zawodników odeszło do klubów z wyższych lig.

Stało się to po zakończeniu poprzedniego sezonu. Napastnik Dawid Hanzel (król strzelców ligi okręgowej z 46 bramkami) przeniósł się do III-ligowego Pniówka Pawłowice, Arkadiusz Lalko będzie grał w APN-ie Odra Wodzisław (beniaminek IV ligi), zaś Kamil Kostecki nie zaakceptował proponowanych mu warunków finansowych. „Kostek” nie mógł się pogodzić z tym, że jeden z nowych zawodników Unii dostał lepszą ofertę niż on i kilku innych piłkarzy, którzy grają w Unii od kilku lat. Z Unii odeszli wszyscy bramkarze, tzn. Kamil Główka, Tomasz Lewandowski i Piotr Paś. W ich miejsce pojawili się Przemysław Cieśla i Bartosz Kowalski.

Trener Marcin Malinowski nie rozdziera szat z powodu odejścia kilku ważnych graczy. – Po prostu muszę się z tym pogodzić, zmiany kadrowe są normalną koleją rzeczy w futbolu – powiedział szkoleniowiec. – Latem zamierzałem zakończyć karierę piłkarską, ale wychodzi na to, że jeszcze nie zawieszę butów na kołku.

Przedstawiamy beniaminków IV ligi: APN Odra Wodzisław

W Unii chciałby grać syn szkoleniowca, Jakub. – Jest zawodnikiem Odry Centrum Wodzisław i jestem przygotowany na to, że rozmowy na temat jego odejścia z klubu mogą być trudne – przyznał „Malina”. – Mam jednak nadzieję, że dojdziemy do porozumienia. W końcu przez trzy lata grałem w tym klubie.

W środę Unia zagrała pierwszy tego lata mecz kontrolny, wygrywając 4:2 z Płomieniem Połomia. Bramki strzelili Piotr Glenc 2, Dariusz Pawlusiński i Dominik Zganiacz. W zespole z Turzy Śląskiej pojawiło się 10 nowych zawodników. W tym gronie byli min.: Dawid Skrzyszowski, Dominik Zganiacz i Rafał Ganita (wszyscy z Czarnych Gorzyce), Szymon Sosna i Patryk Gałązka (obaj Naprzód Syrynia), Marek Mnich z Odry Nieboczowy, Kamil Brzoska z Silesii Lubomia, Bartosz Łyczko z Płomienia Połomia, Przemysław Cieśla z Naprzodu Borucin.

W najbliższą sobotę, 13 lipca, Unia zagra mecz kontrolny z MKP Odrą Centrum Wodzisław Śląski (godz. 17.00), zaś kolejnym sparingpartnerem turzan będą Czarni Gorzyce (wtorek, 16 lipca, godz. 18.30).

 

Na zdjęciu: W nowym sezonie w Unii Turza Śląska zobaczymy wiele nowych twarzy.

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

 

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

Komentarze