Unia Turza Śląska – Odra Wodzisław Śląski. Zwycięski gol z karnego

Po dwóch porażkach w ubiegłym tygodniu, dzisiaj Odra Wodzisław pokonała w grze kontrolnej Unię Turza Śląska.


W sparingu rozegranym dzisiaj na boisku w Nieboczowach III-ligowa Odra Wodzisław Śląski pokonała 1:0 grajacą o szczebel niżej Unię Turza Śląska. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił w 75 minucie Krzysztof Krzyżok, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Szymona Jarego. „Jedenastkę” wywalczył testowany przez Odrę Michał Rycka, który formalnie jest jeszcze zawodnikiem… drużyny z Turzy Śląskiej.

– Pierwszych 10 minut należało do Odry, potem gra się wyrównała – powiedział trener Unii, Marek Hanzel.

– Moi zawodnicy musieli się „oswoić” z boiskiem, bo przyjechali na sparing prosto z pracy (mecz rozpoczął się o godzinie 15.30 – przyp. BN) i na rozgrzewce czuli się źle. Obie drużyny miały sytuacje do zdobycia gola, nam brakowało ostatniego podania, by skutecznie sfinalizować ataku. Na ostatnie pół godziny na boisko weszło ośmiu zawodników Odry ze świeżym zapasem sił i wtedy uwidoczniła się przewaga tej drużyny.

W zespole Unii Turza Śląska zabrakło dzisiaj kilku zawodników. Bramkarz Mateusz Tomala otrzymał wolne, natomiast innych zabrakło ze względów zdrowotnych. Daniela Podbioła zmogła gorączka, Paweł Kulczyk ma problemy z stawem skokowym i kolanem, Dawid Pawlusiński na wtorkowym treningu doznał urazu kostki, zaś Kamil Tront ma kłopoty z przywodzicielem.

Następny sparing unici rozegrają w najbliższą sobotę, 19 lutego. O godzinie 11.00 zagrają w Chorzowie na boisku przy ulicy Harcerskiej z AKS-em Mikołów. Natomiast wodzisławianie tego samego dnia zmierzą się z innym IV-ligowcem, Unią Książenice.

Unia Turza Śląska – Odra Wodzisław Śląski 0:1 (0:0)

0:1 – Krzyżok, 75 min (karny).

UNIA: Musioł (46. Cieśla) – Glenc (70. Mazur), Orzeł (70. Barteczko), Barteczko (46. Jary), Mazur (46. A. Woś) – Łyczko, Kuczok (46. Staniczek), Dudziński, S. Musiolik (46. Wanglorz) – Caniboł (75. zawodnik testowany), Sikora. Trener Marek HANZEL.


Na zdjęciu: Piłkarzom Unii Turza Śląska nie udało się pokonać wyżej notowanego rywala.
Fot. facebook.com/LKS-Unia-Turza-Slaska