Groźny upadek Piotra Żyły. Znamy stan zdrowia Polaka

Upadek Piotra Żyły wyglądał bardzo groźnie, jednak według informacji przekazywanych przez lekarza zawodnik wraca do pełni sił.

Przypomnijmy, że w pierwszej serii konkursu w Wiśle Piotr Żyła wylądował na 119. metrze. Chwilę po tym kantowała mu jednak narta i Polak upadł na twarz. Wypadek wyglądał bardzo groźnie, a zawodnik od razu zalał się krwią. – Piotrek źle wylądował, uderzył głową o zeskok, nie zdążył nawet wyciągnąć rąk – komentował na gorąco Adam Małysz, cytowany przez stronę sport.tvp.pl.

 Piotr ma rozcięty łuk brwiowy, chyba też wargę. Jego upór nie pozwolił mu jednak iść do karetki, jest opatrywany w szatni – dodał Adam Małysz.

„Najnowsze wieści w sprawie Piotrka Żyły są takie, że opuści skocznię dopiero wtedy, gdy ta całkowicie opustoszeje. Zaufajmy doktorowi Winiarskiemu, który mówi, że wszystko jest ok” – poinformował natomiast Paweł Baran, dziennikarz TVPSPORT.PL we wpisie na twitterze.

Upadek Piotra Żyły to był jednak ten smutniejszy akcent niedzielnego konkursu. Tym pozytywniejszym było natomiast trzecie miejsce Kamila Stocha. Żyła konkurs zakończył natomiast na 35. miejscu. Zawody w Wiśle wygrał Norweg Daniel Andre Tande, drugi był Słoweniec Anze Lanisek.

Następny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich odbędzie się w przyszły weekend w fińskiej Ruce.

źródło: sport.tvp.pl


Zobacz jeszcze: Horngacher lepszy od Doleżala. Wyniki piątkowych kwalifikacji