Urban znowu w Zabrzu!

Zmiana na ławce trenerskiej Górnika! Na trenerską ławkę wraca nie kto inny, jak Jan Urban.


Wydawało się, że po niesamowitym meczu z Wisłą Płock, z którą „górnicy” wygrali w piątek 3:2, mimo że do przerwy przegrywali przecież dwoma golami, wszystko jest opanowane i zespół z trenerem Bartoschem Gaulem już spokojnie może się przygotowywać do derbów z Piastem Gliwice 31 marca. O przygotowaniach do tego spotkaniach szkoleniowiec mówił zresztą na pomeczowej konferencji z „nafciarzami”. Tymczasem co się okazało kilkanaście godzin po starciu z płocczanami?

Władze klubu z Zabrza zdecydowały się na zmianę szkoleniowca! Po godzinie 14.00 Górnik na swojej stronie internetowej poinformował. „Z dniem dzisiejszym następuje zmiana na stanowisku trenera Górnika Zabrze. Bardzo dziękujemy trenerowi Bartoschowi Gaulowi za jego pracę, za jego oddanie Górnikowi i Drużynie”.
– Trenerowi Bartoschowi chcielibyśmy bardzo podziękować za spędzony w Zabrzu czas. Życzymy mu wszyscy jako klub, powodzenia w dalszej trenerskiej karierze. Będziemy obserwować rozwój młodego szkoleniowca. Za pracę z drużyną i dostarczone sportowe emocje serdecznie dziękujemy – powiedział cytowany przez oficjalną stronę Adam Matysek, prezes zarządu Górnika Zabrze.

Jan Urban, który miał wciąż ważny kontrakt z Górnikiem, został zwolniony w czerwcu zeszłego roku. Mimo że poprzedni sezon zakończył na dobrym 8 miejscu. Teraz wraca w swojej progi czyli do klubu, gdzie jest piłkarską legendą. – Górnik to mój dom, serce zawsze jest trójkolorowe i kiedy tylko mogę pomóc klubowi jestem do dyspozycji. Czeka nas ciężka praca ale wiara w dobre wyniki jest nie tylko słowem, ale i przekonaniem. Drużyna ma potencjał i my go wykorzystamy by wygrywać – mówi nowy-stary szkoleniowiec. Po 25. kolejkach ekstraklasy zabrzanie mają na koncie 28 punktów i póki o są na 14 miejscu w ligowej tabeli.


Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus