Zobacz
Do góry

Trudniej już nie będzie

Po dwóch zwycięstwach w Zabrzu pierwszy wyjazd NMC Górnika to nie lada wyzwanie – na terenie broniącego tytułu PGE Vive Kielce.


Historia spotkań pomiędzy zabrzanami a kielczanami jest jednostronna. W ostatnich 23 potyczkach Górnik wygrał tylko raz – 7 lat temu w ostatniej kolejce przed play-offem 30:26; pozostałe zakończyły się zwycięstwem Vive. Jednak w ostatnim bezpośrednim meczu Górnik – jeszcze pod wodzą czeskiego trenera Rastislava Trtika – jako jedyny w lidze do przerwy zdołał remisować z Vive (14:14), by ostatecznie przegrać (24:32).

Jakie oblicze z czołową siódemką Europy pokaże Górnik z podpisem Marcina Lijewskiego – czy to z inauguracyjnych męczarni z beniaminkiem z Tarnowa (23:22), czy to nieustępliwe z meczu z brązowym medalistą poprzedniego sezonu, Gwardią Opole (37:31)? Wiadomo, że trudniej w superlidze już nie będzie.

Pierwsza w tym sezonie potyczka kielecko-zabrzańska ma kilka smaczków personalnych. Szkoleniowiec Górnika spróbuje m.in. zneutralizować swojego młodszego brata, rozgrywającego Vive Krzysztofa.

– Zabrze na pewno zalicza się do jednej z lepszych drużyn w naszej lidze, tym bardziej po zmianie trenera – uśmiecha się Krzysztof Lijewski. – Dla mojego brata przejęcie tej drużyny to na pewno duży przeskok z Wybrzeża, w której trzy czwarte zespołu to chłopcy, którzy dopiero zaczynają przygodę z handballem. Inne cele stawiane są przed Górnikiem, zespołem poukładanym i z aspiracjami. Poprzeczka jest zawieszona Marcinowi zdecydowanie wyżej. Widać, że częściej żongluje składem, bo ma zaplecze zawodników, którzy w każdej chwili mogą wejść i zmienić swojego kolegę na pozycji – dodaje młody „Lijek”.

Górnik lepszy od Gwardii!

Jednym z tych graczy jest rodowity kielczanin Bartłomiej Bis. 22-letni obrotowy w Zabrzu chce odgrywać większą rolę niż w naszpikowanej cudzoziemcami ekipie z Kielc.

Po drugiej stronie trójkolorowi przetestują swojego byłego klubowego kolegę Mateusza Korneckiego, który latem został jednym z dwóch nowych bramkarzy Vive, obok Niemca Andreasa Wolffa.

Kielczanie w nowy sezon weszli zgodnie z oczekiwaniami: najpierw rozprawili się ze Stalą Mielec (33:20), a później z Pogonią Szczecin (30:21). Mecz z Górnikiem jest dla ekipy Tałanta Dujszebajewa generalnym sprawdzianem przed inauguracją Ligi Mistrzów – w sobotę zmierzy się na wyjeździe z THW Kiel.

Początek meczu PGE Vive – NMC Górnik o godz. 18.00; transmisja w TVP Sport.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

 

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

Komentarze

Więcej w PGNiG Superliga

 • Piłka ręczna. „Gladiatorzy” w gościach

  Zabrzan czeka w sobotę nie lada konfrontacja w Pucharze EHF – z trzecim zespołem Bundesligi, SC Magdeburg.

  tom15 listopada 2019
 • Piłka ręczna. Bardzo pieprzny trójmecz

  Gwardia i Azoty w ciągu 11 dni zmierzą się aż trzy razy. Na przystawkę – przed dwumeczem w Pucharze EHF –...

  Tomasz Mucha13 listopada 2019
 • Mazurek, a potem koncert Górnika

  W prestiżowym meczu sąsiadów w tabeli zabrzanie nadspodziewanie łatwo rozbili Azoty Puławy 32:25.

  Tomasz Mucha10 listopada 2019
 • NMC Górnik mocniejszy

  Rafał Gliński już w sobotę, a Alex Tatarincew za tydzień powinni zagrać po raz pierwszy w tym sezonie.

  Tomasz Mucha31 października 2019
 • Rok z głowy bombardiera

  Rozgrywający reprezentacji i PGE Vive Tomasz Gębala prawdopodobnie nie zagra w tym sezonie.

  Redakcja31 października 2019
 • Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo VIVE

  Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce wygrali na wyjeździe z białoruskim Mieszkowem Brześć 31:27 (15:9) w piątej kolejce grupy B Ligi Mistrzów....

  PAP19 października 2019
 • Piłka ręczna. Chłopaki nie płaczą?

  Sezon nie trwa jeszcze dwóch miesięcy, a Vive przegrało już trzy razy, w kraju i w Lidze Mistrzów. - Mamy bardzo...

  tom19 października 2019
 • Ile znaczy bramkarz

  Pewne trzy punkty NMC Górnika i Gwardii Opole w 8. kolejce. PGNiG Superliga daje czas reprezentacji.

  Tomasz Mucha16 października 2019
 • Górnik do Magdeburga!

  W trzeciej rundzie eliminacji Pucharu EHF zespół NMC Górnika Zabrze zmierzy się z zespołem Piotra Chrapkowskiego, bundesligowym SC Magdeburg!

  Tomasz Mucha15 października 2019
Sport to regionalny dziennik sportowy wydawany w Katowicach, który istnieje na rynku nieprzerwanie od 1945 roku. Od sierpnia 2017 roku wydawcą dziennika jest WHIZZ S.A. Dziennikarze Sportu są obecni na najważniejszych światowych i ogólnopolskich imprezach sportowych. Na jego łamach bardziej szczegółowo niż gazety ogólnopolskie przedstawia lokalne zespoły i relacje z zawodów odbywających się w regionach, w których ukazuje się gazeta w postaci papierowej (w województwach: śląskim, opolskim, dolnośląskim, małopolskim).

Copyright © 2019 WHIZZ S.A. / Sportdziennik.com