W 70 minucie zrobiło się już „po meczu”

Choć jako pierwsi z gola cieszyli się legniczanie to ich radość okazała się przedwczesna. W 32 minucie gry bowiem, po chwili zastanowienia, arbiter uznał, że Fernadez, który po przyblokowanym strzale Karola Gardzielewicza odegrał piłkę do Kamila Niewiadomskiego na celny strzał z 6 metra, był na spalonym.

A gdy zanosiło się, że na przerwę obydwie drużyny, mające duże problemy z wypracowaniem bramkowej okazji, zejdą z zerowym kontem, to dało o sobie znać doświadczenie Tomasza Nowaka. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy pomocnik, mający na swoim koncie 3 występy w reprezentacji, sprytnie rozegrał rzut wolny z Danielem Iwankiem, który z lewego skrzydła dograł piłkę przed pole bramkowe, Szymon Byrtek uderzeniem z 6 metra zapewnił gospodarzom prowadzenie.

Stracona w drodze do szatni bramka nie poderwała gości do odrabiania strat. Wręcz przeciwnie więcej ofensywnych akcji prezentowali bielszczanie. W 51 minucie po rzucie rożnym Rudolfs Soloha wypuścił piłkę z rąk, ale Szymon Szymański nie zdołał wykorzystać tego prezentu. Kolejna niepewna interwencja bramkarza Miedzi II sprawiła, że w 54 minucie znowu w polu karnym legniczan zrobiło się gorąco, ale Nowak uderzając z 12 metra spudłował tak samo jak w 63 minucie, uderzeniem z 10 metra, kończąc zespołową akcję.

Za trzecim razem Nowak już więc nie strzelał tylko po długim rajdzie dograł do Szymańskiego, a ten w 66 minucie huknął z 18 metra i trafił 10 raz w tym sezonie. W 70 minucie zrobiło się już „po meczu”, bo po strzale Iwanka z woleja z 12 metra Soloha popełnił fatalny błąd przepuszczając za linię piłkę toczącą się wolno po murawie i Miedź II po 5 wiosennych meczach nadal ma 1 punkt, a Rekord cieszy się z efektownego przedłużenia passy spotkań bez porażki.


Rekord Bielsko-Biała – Miedź II Legnica 3:0 (1:0)

1:0 – Byrtek, 45+1 min, 2:0 – Szymański, 66 min, 3:0 – Iwanek, 70 min,

Sędziował Szymon Mnedla (Strzelce Opolskie). Bez udziału publiczności.

REKORD: Szumera – Gaudyn, Madzia, Kareta, Caputa – Sz. Wróblewski (62. N. Wróblewski), Kowalczyk, Szymański, Nowak (74. Czaicki), Iwanek (74. Kasprzak) – Byrtek (83. Sobik). Trener Dariusz MRÓZEK.

MIEDŹ II: Soloha – Stróżyński (83. Kwolek), Bartczak, Świątko, Maciejewski – Gardzielewicz (74. Lewandowski), Pietrowski, Fernandez (42. Burgering), Petk (83. De Oliveira) – Poręba (65. Bahaid), Niewiadomski. Trener Marcin PŁUSKA.

Żółte kartki: Sz. Wróblewski – Bartczak, Burgering.


Fot. bts.rekord.com.pl

Komentarze