W Bytomiu pucharowe derby przy pustych trybunach

W środę o 16.00 rozpoczną się derby Bytomia między IV-ligowymi Szombierkami a III-ligową Polonią w ramach półfinału Pucharu Polski na szczeblu podokręgu.


Mecz odbędzie się na stadionie przy Frycza-Modrzewskiego, na którym oba zespoły podejmują rywali w swoich ligach, tyle że przy pustych trybunach. Taką decyzję z przyczyn bezpieczeństwa podjęli włodarze „Zielonych” – Mamy ochronę, policja zabezpieczy teren, a mecz będzie transmitowany w internecie – mówi Tomasz Buczyk, prezes Szombierek.

Derby nie będą zatem miały wielkiej rangi – również ze względów sportowych, bo jedni i drudzy mają problemy w swoich ligach, choć ostatni weekend kończyły w dobrych humorach, bo wygrały z… Gwarkami. Polonia wywiozła 3 punkty z Tarnowskich Gór, Szombierki odprawiły z kwitkiem ornontowiczan.

– Puchar zagrać trzeba, ale mocniej patrzę na ligę. Jesteśmy w dole tabeli i musimy się odbić. W szatni jest sześć kontuzji, pół drużyny mamy rozwalone. Dobrze, że ostatnio wygraliśmy, bo w ogóle byłoby ciężko – przyznaje prezes „Zielonych”, którzy w poprzednich rundach bytomskiego Pucharu Polski wyeliminowali LKS Żyglin (5:4) i Olimpię Boruszowice (1:1, karne 5:3).

Polonia zaś raz miała wolny los, a dwa razy z gry z przyczyn organizacyjnych rezygnowali jej rywale – Iskra Lasowice i Odra Miasteczko Śląskie. Drugi półfinał bytomskiego podokręgu – za 6 dni. Orzeł Miedary podejmie Gwarka Tarnowskie Góry.


Na zdjęciu: Niestety, tym razem piłkarze Szombierek nie będą mogli liczyć na wsparcie swoich kibiców.

Fot. Tomasz Błaszczyk/PressFocus