W Engelbergu nasi w komplecie

Podopieczni Stefana Horngachera awansowali w komplecie, czyli w szóstkę. W piątkowych kwalifikacjach na Gross-Titlis-Schanze najlepiej z Polaków spisał się Kamil Stoch, który po skoku na odległość 135 m zajął czwarte miejsce. Zwycięstwo w eliminacjach odniósł lider klasyfikacji generalnej PŚ, Japończyk Ryoyu Kobayashi, który wylądował na 137 metrze. Na drugim miejscu sklasyfikowano wracającego do wysokiej formy Austriaka Stefana Krafta (134,5 m), a na trzecim – Norwega Roberta Johanssona (135).

Lokatę w czołowej „10” wywalczył również Piotr Żyła, który skoczył 130,5 m i uplasował się na 10. miejscu. Na 22. pozycji zawody ukończył Dawid Kubacki, który uzyskał 126,5 m. Cztery lokaty za nim znalazł się Maciej Kot, który lądował metr bliżej od Kubackiego. Na 31. miejscu, po skoku na odległość 123,5 m, uplasował się Stefan Hula. Natomiast Jakub Wolny uzyskał 118 m i zakończył kwalifikacje na 47. pozycji.

Skoczkowie wrócili do rywalizacji po niespodziewanej dwutygodniowej przerwie. Z powodu niekorzystnej prognozy pogody odwołano zaplanowane na 8 i 9 grudnia zawody w Titisee-Neustadt. Podopieczni trenera Stefana Horngachera ten czas przeznaczyli na treningi w Zakopanem.

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi znakomicie spisujący się od początku sezonu Ryoyu Kobayashi. Japończyk wygrał trzy z pięciu konkursów i o 135 pkt wyprzedza Żyłę. Stoch jest trzeci ze stratą 144 pkt.

Pierwsza seria sobotniego konkursu zaplanowana jest na godz. 16.00. W niedzielę odbędą się kolejne zawody.

(t)

PROGRAM PŚ w Engelbergu

Sobota

15.00 – seria próbna
16.00 – 1. seria konkursowa

Niedziela
12.45 – kwalifikacje
14.15 – 1. seria konkursowa

 

Na zdjęciu: Kamil Stoch spróbuje w Engelbergu odrobić straty do liderującego w Pucharze Świata Japończyka Ryoyu Kobayashiego.