W Gliwicach zdecydowała dogrywka

Gliwiczanie o krok od pierwszego zwycięstwa w historii z Eneą Zastalem BC Zielona Góra. Przegrali dopiero po dogrywce.

Dla Tauronu GTK ekipa z Zielonej Góry jest bardzo niewygodna. Jeszcze nigdy z nią nie wygrało. W piątkowy wieczór było bardzo blisko historycznego osiągnięcia.
Gliwiczanie zaczęli jednak źle. W pierwszych minutach grali bardzo nerwowo, przez co byli bardzo nieskuteczni. Pudłowali nawet z wydawałoby się dogodnych pozycji. Rywale takich problemów nie mieli i prowadzili 9:4.

Gra gospodarzy nabrała tempa, gdy na parkiecie pojawił się Filip Put. To głównie dzięki niemu GTK pierwszą kwartę zakończyło z ośmioma punktami przewagi.
W drugiej kwarcie zielonogórzanie szybko odrobili straty i od tego momentu mecz się wyrównał, ale i zaostrzył. Koszykarze obu zespołów bardzo twardo walczyli i nie żałowali sobie razów. Sędziowie mieli mnóstwo pracy, raz za razem odgwizdując faule. W sumie było ich aż 56. Emocji jednak nie brakowało. W czwartej kwarcie wydawało się, że przyjezdni wywiozą z Gliwic komplet punktów. Wygrywali już bowiem 76:68.

Wtedy jedną z nielicznych „trójek” trafił jednak Mateusz Szlachetka, co pobudziło jego kolegów do pościgu. Zaczęli grać koncertowo. Na minutę przed końcem to oni byli bliżej sukcesu. Wygrywali 81:78. Nie utrzymali prowadzenia. Najpierw jeden z dwóch wolnych trafił Alen Hadzibegović, a do dogrywki doprowadził Bryce.

W doliczonych piciu minutach zielonogórzanie byli już decydowanie lepsi. Szybko odskoczyli na pięć punktów (86:81) i już do końca kontrolowali wydarzenia na parkiecie.

Tauron GTK Gliwice – Enea Zastal BC Zielona Góra 88:94 (27:19, 21:27, 18:21, 15:14, dogrywka 7:13)

GLIWICE: Ferguson 11 (2×3), Ryżek 2, Skifić 4, Rowland 20 (1×3), Murphy 16 – Palmowski, Put 21 (3×3), Szlachetka 12 (2×3), Maciehak 2, Busz. Trener Marosz KOVACZIK.

ZIELONA GÓRA: Kutlesić 19 (3×3), Zecević, Alford 23 (4×3), Żołnierewicz 10, Hadzibegović 14 – J. Wójcik 9, S. Wójcik 12 (2×3), Trubacz, Kowalczyk 5, Brewton 2. Trener Oliver VIDIN.