W Głogowie operacja Stomil rozpoczęta

Trener Chrobrego Głogów Ivan Djurdjević w pierwszych meczach po restarcie będzie oszczędzał Mateusza Machaja.


Piłkarze Chrobrego Głogów wznowią rozgrywki ligowe wyjazdowym meczem ze Stomilem Olsztyn, który rozpocznie się we wtorek, 2 czerwca, o godzinie 18.00. Od ponad dwóch tygodni podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia przygotowują się do tego pojedynku.

Po zadowalających wynikach testów głogowianie zaczęli trenować w pełnym składzie. – Przygotowania do meczów to przede wszystkim zdrowie – zapewnił trener, Ivan Djurdjević.

– Dbamy o to, by nasi piłkarze po nietypowej przerwie byli dobrze przygotowani pod względem fizycznym. Przecież każdy z nich wrócił do klubu „inny”. Najpierw pracowaliśmy indywidualnie, potem przeszliśmy na grupowe zajęcia z piłką, a wiadomo, że ona warunkuje inne ruchy, zrywy.

Musimy bardzo uważać podczas zajęć, bo widzimy, co dzieje się na przykład w Bundeslidze, gdzie zawodnicy wypadają z gry z powodu urazów. Zdrowie to dla nas najistotniejszy element, natomiast rytmu gry będziemy szukali w meczach ligowych.

Jedynym piłkarzem Chrobrego, który nie wystąpi w wyjazdowej potyczce ze Stomilem jest 31-letni pomocnik, Mateusz Machaj. – Jego kontuzja była bardzo skomplikowana – tłumaczy trener Djudjević.


Czytaj jeszcze: Cała naprzód!


– Dlatego sztucznie nie przyspieszamy jego powrotu na boisko, bo nie musimy w tym względzie bić żadnych rekordów. Mateusz jest dla nas bardzo wartościowym piłkarzem i chcemy, żeby wrócił na boisko w pełni sił, gdy nie będzie śladu po kontuzji.

Rundę wiosenną Chrobry rozpoczął w imponującym stylu – najpierw wygrał na wyjeździe 3:1 z Puszczą Niepołomice, a potem na własnym boisku rozgromił 5:1 GKS Tychy. Ten triumfalny marsz przerwała epidemia koronawirusa.

Jak szybko podopiecznym trenera Djurdjevicia uda się wrócić na właściwe tory? Częściową odpowiedź na to pytanie otrzymamy za niespełna tydzień, po spotkaniu ze Stomilem.

We wtorek pomarańczowo-czarni przeszli kolejne badania na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 (wzięli w nich udział nie tylko piłkarze i trenerzy, ale również pracownicy klubu, a także kierowca autokaru, którym pojadą na mecz do Olsztyna), zaraz po nich rozpoczęli dwugodzinny trening, który w lwiej części wypełniła gra wewnętrzna.

Środa była dla nich dniem wolnym, zaś od czwartku rozpoczną ostatni etap przygotowań do pierwszego – po przymusowej przerwie – meczu ligowego. Dzisiaj (czwartek, 28 maja) trener Ivan Djurdjević zarządził podwójne zajęcia – rano i po południu. W następnych dniach zawodnicy Chrobrego będą trenowali tylko raz dziennie, a po poniedziałkowych zajęciach wyjadą do Olsztyna.


Na zdjęciu: W ostatnim meczu przed zawieszeniem rozgrywek Chrobry rozgromił GKS Tychy 5:1. W Głogowie teraz liczą na kontynuację dobrej passy.

Fot. Łukasz Sobala/Pressfocus