W Mielcu się zbroją, bo chcą ekstraklasy

Wychowanek Legii Warszawa jest zdumiony poziomem profesjonalizmu w Stali. Zdaniem Mateusza Żyry – który w Legii rozegrał 3 spotkania ligowe (potem jeszcze 6 w Miedzi Legnica) – w Mielcu jest wszystko co potrzeba, aby piłkarz mógł podnosić swoje umiejętności.

– Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony poziomem profesjonalizmu w Mielcu – przyznał. 20-latek został na rok wypożyczony z Legii.
– Stal to jest klub z ambicjami, wizją, klub który chce awansować do ekstraklasy. Te argumenty wystarczyły, aby tu przyjść – powiedział [Josip Barisic] podczas czwartkowej konferencji prasowej. Chorwacki napastnik, który w polskiej ekstraklasie grał m.in. w Arce Gdynia i Piaście Gliwice, podpisał ze Stalą roczny kontrakt z opcją przedłużenia go o następne 12 miesięcy.

Ta dwójka nie zamyka listy nowych graczy Stali. W tym tygodniu kadrę mielczan zasilił obrońca, pochodzący z Gliwic Mateusz Bodzioch – były gracz Piasta (nie zagrał w nim w lidze), Odry Opole czy Warty Poznań. Wcześniej z Jagiellonii Białystok został wypożyczony Paweł Olszewski. Obrońca, który w tym miesiącu obchodził 20. urodziny, zaliczył jeden występ ligowy w drużynie „Pszczółek”, ale ostatnie dwa sezony spędził w Wigrach Suwałki. Z kolei z ŁKS Łódź przyszedł inny obrońca, Lukas Bielak (w przeszłości także gracz wówczas ekstraklasowego Górnika Łęczna). Słowak podpisał dwuletni kontrakt. Z kolei z GKS Katowice, który spadł do drugiej ligi, dołączył także obrońca Wojciech Lisowski.

Z klubu najprawdopodobniej odejdzie 11 piłkarzy. Stal poinformowała już, że nie zostaną podpisane nowe kontrakty m.in. z Rafałem Grodzickim, Leandro i Mateuszem Spychałą. Trwają rozmowy w sprawie warunków nowej umowy Krystiana Getingera.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze