Zobacz
Do góry

W Mielcu się zbroją, bo chcą ekstraklasy

Nowi piłkarze pierwszoligowego zespołu PGE FKS Stali Mielec Josip Barisic czy Mateusz Żyro zadeklarowali, że przyszli do dwukrotnego mistrza Polski, gdyż celem jest awans do ekstraklasy.

Wychowanek Legii Warszawa jest zdumiony poziomem profesjonalizmu w Stali. Zdaniem Mateusza Żyry – który w Legii rozegrał 3 spotkania ligowe (potem jeszcze 6 w Miedzi Legnica) – w Mielcu jest wszystko co potrzeba, aby piłkarz mógł podnosić swoje umiejętności.

– Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony poziomem profesjonalizmu w Mielcu – przyznał. 20-latek został na rok wypożyczony z Legii.
– Stal to jest klub z ambicjami, wizją, klub który chce awansować do ekstraklasy. Te argumenty wystarczyły, aby tu przyjść – powiedział [Josip Barisic] podczas czwartkowej konferencji prasowej. Chorwacki napastnik, który w polskiej ekstraklasie grał m.in. w Arce Gdynia i Piaście Gliwice, podpisał ze Stalą roczny kontrakt z opcją przedłużenia go o następne 12 miesięcy.

Bez rozgrzewki. Przypadek Rafała Góraka i nie tylko

Ta dwójka nie zamyka listy nowych graczy Stali. W tym tygodniu kadrę mielczan zasilił obrońca, pochodzący z Gliwic Mateusz Bodzioch – były gracz Piasta (nie zagrał w nim w lidze), Odry Opole czy Warty Poznań. Wcześniej z Jagiellonii Białystok został wypożyczony Paweł Olszewski. Obrońca, który w tym miesiącu obchodził 20. urodziny, zaliczył jeden występ ligowy w drużynie „Pszczółek”, ale ostatnie dwa sezony spędził w Wigrach Suwałki. Z kolei z ŁKS Łódź przyszedł inny obrońca, Lukas Bielak (w przeszłości także gracz wówczas ekstraklasowego Górnika Łęczna). Słowak podpisał dwuletni kontrakt. Z kolei z GKS Katowice, który spadł do drugiej ligi, dołączył także obrońca Wojciech Lisowski.

Z klubu najprawdopodobniej odejdzie 11 piłkarzy. Stal poinformowała już, że nie zostaną podpisane nowe kontrakty m.in. z Rafałem Grodzickim, Leandro i Mateuszem Spychałą. Trwają rozmowy w sprawie warunków nowej umowy Krystiana Getingera.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w I liga