W OOM najlepsze Niedźwiadki

Cztery złote, srebrny i brązowy – to bogata kolekcja medalowa zespołów juniorskich z Sanoka zdobyta w ostatnim czasie pod kierunkiem trenera Krzysztofa Ząbkiewicza. UKS Niedźwiadki MOSiR – pod takim szyldem występują drużyny z Sanoka – od lat należą do czołówki krajowej.


W minionym tygodniu 8 najlepszych zespołów rywalizowało na lodowisku „Jantor” w Katowicach-Janowie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – turniej wyłonił medalistów mistrzostw Polski juniorów młodszych. W gronie faworytów wymieniało się kilka drużyn, m.in. bytomską Polonię, Sokoły Toruń czy Podhale Nowy Targ. Niedźwiadki były również w tym gronie, ale nikt nie przypuszczał, że sięgną po złoto. A tymczasem sanocka młodzież znów zaskoczyła wszystkich i okazała się najlepsza.

– Szczerze? Wyszarpaliśmy ten złoty medal, wygrała drużyna, która była przygotowana pod względem fizycznym, a przede wszystkim mentalnym – uśmiecha się trener Niedźwiadków, Krzysztof Ząbkiewicz.

– Byłem pod wrażeniem jak chłopcy, zwłaszcza w tym wieku, potrafili słuchać i, co najważniejsze, realizować założenia taktyczne na lodzie. To był niewątpliwie klucz do naszego sukcesu. Niestety, nie graliśmy widowiskowo, byliśmy nastawieni na defensywę i szukaliśmy swoich szans. Jeżeli jesteś słabszy od rywala, wówczas spróbuj wygrać z nim sposobem. I tak właśnie było w naszym przypadku. Popełnialiśmy też mało fauli na kary i to również miało wpływ na końcowe rezultaty. W turnieju pokazało się kilku fajnych chłopaków o sporych umiejętnościach technicznych. Marcin Dulęba z naszego zespołu zdobył statuetkę MVP zawodów i już jest porównywany do Patryka Wronki. Wyróżnili się także Szymon Klimowski i Kacper Malasiński z Nowego Targu, Eryk Schafer z Torunia, Paweł Wybiral i Mikołaj Kociszewski z Polonii.

Już za chwilę trener Ząbkiewicz startuje z bezpośrednimi przygotowaniami zespołu juniorów do mistrzostw Polski, które rozpoczynają się 23 marca w Sanoku.

Wyniki. Grupa D: Sokoły Toruń – Cracovia 8:3, UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok – KS Katowice Naprzód Janów 2:1 po dogr., Cracovia – Naprzód 1:6, Sokoły – Niedźwiadki 3:4 po dogr., Naprzód – Sokoły 1:4. Kolejność: 1. Sokoły 7 pkt., 2. Niedźwiadki – 7, Naprzód – 4, Cracovia – 0.

Grupa E: Polonia Bytom – MOSM Tychy 4:2, Podhale Nowy Targ – ŁKH Łódź 8:2, Tychy – Łódź 8:0, Polonia – Podhale 4:2, Podhale – Tychy 8:0, Łódź – Polonia 3:19. Kolejność: 1. Polonia 9 pkt., 2. Podhale – 6, Tychy – 3, Łódź – 0.

Półfinały: Niedźwiadki – Podhale 5:2 (2:0, 2:1, 2:1), Polonia – Sokoły 3:4 (0:0, 2:1, 1:2, 0:1) po dogr.; o 3 miejsce: Podhale – Polonia 1:4 (1:3, 0:0, 0:1); finał: Niedźwiadki – Sokoły 3:2 (1:0, 1:1, 1:1).

Końcowa kolejność: 1. Niedźwiadki, 2. Sokoły, 3. Polonia, 4. Podhale, 5. KS Katowice Naprzód Janów, 6. MOSM Tychy, 7. Cracovia, 8. ŁKH Łódź.

Wyróżnienia indywidualne – najlepszy bramkarz: Filip Wiszyński (Niedźwiadki); obrońca: Eryk Schafer (Sokoły); napastnik: Mikołaj Kociszewski (Polonia); strzelec: Paweł Wybiral; MVP: Marcin Dulęba (Niedźwiadki).

Komentarze