W Płocku będą bramki?

* Obrońca Wisły Płock, Damian Byrtek docenia wiosenną postawę gliwiczan. – Piast niedawno wzmocnił się kilkoma naprawdę wartościowymi piłkarzami. Jako obrońcę najbardziej interesują mnie gracze ofensywni rywala i naprawdę wysoko cenię Mateusza Szczepaniaka oraz Michała Papadopulosa. Niska pozycja w tabeli z pewnością nie odzwierciedla potencjału tej drużyny i jest efektem kiepskiego startu w rozgrywkach, dzisiaj Piast prezentuje inne, zdecydowanie lepsze oblicze – analizuje rywala defensor płocczan.

* Poniedziałkowy mecz w Płocku poprowadzi Mariusz Złotek. Dla tego sędziego będzie to czwarte spotkanie gliwiczan w aktualnym sezonie. Arbiter z Gorzyc prowadził wcześniej wyjazdowe starcie Piasta z Koroną Kielce (1:1) oraz domowy mecz z Pogonią Szczecin (1:2) i Arką Gdynia (0:1).

* W Gliwicach myślą już o najbliższym meczu domowym. Mecz z Bruk-Betem zostanie rozegrany dopiero 7 kwietnia, a Piast przygotował promocję dla kibiców. Dzieci i młodzież do 15. roku życia będzie mogła wejść na stadion za złotówkę. Poza tym, każdy kto po raz pierwszy pojawi się na stadionie w Gliwicach będzie mógł to zrobić za 5 zł. Klub przygotował także promocję dla kibiców obecnych na poprzednim spotkaniu z Zagłębie Lubin. Ten, kto był obecny przy Okrzei będzie mógł zobaczyć starcie z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza za 10 zł. Przypomnijmy, że na mecz z Zagłębiem Lubin wszystkie bilety kosztowały tylko złotówkę, a dodatkowo kibice zostali obdarowani pamiątkowym szalikiem.

 

Przypuszczalne składy

WISŁA: Daehne – Streańczyk, Byrtek, Dźwigała, Reca – Michalak, Furman, Stilić, Szymiński, Merebaszwili – Kante.

PIAST: Szmatuła – Konczkowski, Korun, Czerwiński, Pietrowski – Hateley, Jodłowiec – Badia, Angielski, Żivec – Szczepaniak.