W Płocku wiało nudą, zwłaszcza ze strony Pogoni

Przed przerwą na murawie płockiego stadionu działo się bardzo niewiele. Śmiało można stwierdzić, że było to spotkanie dla koneserów.


W pierwszych 45. minutach stworzono zaledwie jedną klarowną sytuację bramkową. Rafał Wolski powinien akcję tę skończyć zdecydowanie lepiej, ale ostatecznie nie był w stanie pokonać Dantego Stipicy. Rozczarowująca była pierwsza odsłona zwłaszcza w wykonaniu Pogoni.

Kibice w Płocku na pewno w znacznej mierze przyszli na mecz, by obejrzeć w akcji Kamila Grosickiego. Niedawny reprezentant Polski nie pokazał jednak praktycznie niczego z szerokiego wachlarza umiejętności, do jakich nas przyzwyczaił.

Jedyny gol w spotkaniu padł w 57. minucie spotkania. Trzeba przyznać, że gracze gości doigrali się. Tak niefrasobliwie starali się wyprowadzić piłkę, że ta trafiła w końcu na lewe skrzydło do Damiana Tomasika, który posłał bardzo dobre dośrodkowanie w pole karne. Tam najwyżej wyskoczył Damian Warchoł, który idealnie złożył się do uderzenia głową i przesądził o losach spotkania.

Wisła kończyła to spotkanie w dziesiątkę, bo drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Jakub Rzeźniczak. Generalnie gracze Macieja Bartoszka nie przebierali w środkach. W sumie „Nafciarze” uzbierali aż 8 żółtych i 1 czerwony kartonik.


Wisła Płock – Pogoń Szczecin 1:0 (0:0)

1:0 – Warchoł, 57 min (głową, asysta Tomasik).

WISŁA: Kamiński – Zbozień, Rzeźniczak, Michalski, Tomasik – Furman (89. Lagator), Rasak (82. Lesniak) – Szwoch, Wolski (46. Tuszyński), Kocyła (82. Cielemęcki) – Warchoł (82. Sekulski). Trener Maciej BARTOSZEK. Rezerwowi: Gerbowski, Gradecki, Jorginho. Krywocjuk.

POGOŃ: Stipica – Stolarski (77. Fornalczyk), Triantafyllopoulos (83. Malec), Zech, Mata – Dąbrowski – Kucharczyk, Żurawski, Kowalczyk (68. Kurzawa), Grosicki (77. Zahović) – Parzyszek (68. Jean Carlos). Trener Kosta RUNJAIĆ. Rezerwowi: Bartkowski, Bursztyn, Łęgowski, Matynia.

Sędziował Daniel Stefański (Bydgoszcz). Żółte kartki: Tomasik (13. faul), Michalski (15. faul), Szwoch (40. faul), Warchoł (45+2. faul), Kocyła (67. faul), Rzeźniczak (78. faul), Lesniak (90+2. faul) – Dąbrowski (40. faul), Kowalczyk (63. faul). Czerwona kartka: Rzeźniczak (88. druga żółta).

Piłkarz mecz – Damian WARCHOŁ.


Fot. Adam Starszyński/PressFocus