W Wieczystej zmiana. Łobodziński za Marca

Wojciech Łobodziński zastąpił Dariusza Marca na stanowisku trenera lidera grupy IV III ligi. To już trzeci szkoleniowiec, który poprowadzi Wieczystą w tym sezonie.


Nieco ponad pół roku – od 6 września – pracował w Wieczystej Dariusz Marzec. 53-letni szkoleniowiec jesienią zastąpił Franciszka Smudę, który został zwolniony po pięciu potkaniach pierwszego sezonu „żółto-czarnych” w III lidze. Szkoleniowiec przejmował zespół na szóstym miejscu, ze stratą pięciu punktów do liderującej wówczas Cracovii II. Zostawia go na pozycji lidera, z „oczkiem” przewagi nad Stalą Stalowa Wola i Avią Świdnik.

Trudny początek roku

Sponsora klubu Wojciech Kwiecień zdecydował się na zmianę po sobotniej porażce 2:3 z Sokołem Sieniawa i dwóch z trudem wywalczonych zwycięstwach z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (1:0) i Podlasiem Biała-Podlaska (3:2). Na obronę Marca trzeba wspomnieć o kilku kontuzjach (to nic nowego w krakowskim klubie), zwłaszcza środkowych pomocników Thibaulta Moulina i Simeona Sławczewa.

Problemy kadrowe nie powstrzymały jednak Kwietnia przed dokonaniem kolejnej roszady. Razem z Marcem z Wieczystej odszedł jego asystent Janusz Świerad. Pod ich wodzą drużyna rozegrała 14 spotkań, w których zdobyła 29 punktów (9 zwycięstw, 3 porażki, 2 remisy). W niedawnej rozmowie ze „Sportem” Marzec podkreślał, że w klubie z ulicy Chałupnika ma wszystko, czego potrzebuje, i musi realizować ambitne cele. – My nie możemy, my musimy. Nie ma mowy o sezonie przejściowym, bo celem jest awans. Mamy wszystko, ale kluczowy jest wynik, z którego jako pierwszy jestem rozliczany – podkreślał.

Łobodziński wraca do Krakowa

Nowym szkoleniowcem Wieczystej został we wtorek czterokrotny mistrz Polski (z Zagłębiem Lubin i Wisłą Kraków), były reprezentant Polski Wojciech Łobodziński. Podpisał umowę do końca sezonu z opcją przedłużenia, z opcją przedłużenia pod warunkiem awansu do II ligi. W tym sezonie 40-latek prowadził Miedź Legnica z ekstraklasy, z którą wcześniej wywalczył promocję z I ligi. Pracę stracił w październiku, gdy beniaminek z pięcioma punktami zajmował ostatnie miejsce.

We wtorek „Łobo” poprowadził pierwszy trening, a w sobotę zadebiutuje w meczu o punkty. W południe Wieczysta zagra u siebie z Orlętami Radzyń Podlaski. W skład sztabu Łobodzińskiego wchodzą Rafał Jędrszczyk (asystent trenera), Michał Miśkiewicz (trener bramkarzy), Jerzy Lipczyński (trener przygotowania fizycznego), Maciej Bębenek (kierownik drużyny) oraz fizjoterapeuci Piotr Kamykowski i Norbert Piszczek.


Na zdjęciu: Wojciech Łobodziński podjął się zadania wprowadzenia Wieczystej do II ligi.

Fot. Rafał Oleksiewicz/PressFocus