Wakeboardowe MEiA w Sosnowcu rozpoczęły się na dobre!

Areną zmagań jest sosnowiecki kompleks Wake Zone Stawiki. Po pierwszym dniu rywalizacji oraz wcześniejszych treningach, gwiazdy światowego wake’a komplementują obiekt i organizację czempionatu.

Za nami kwalifikacje mężczyzn w wakeboardzie

W czwartek tuż po oficjalnej ceremonii otwarcia mistrzostw, na akwenie w Stawikach rozpoczęła się sportowa rywalizacja. Jako pierwsi przystąpili do niej panowie w konkurencji wakeboard open. Zawodników podzielono na sześć grup kwalifikacyjnych i z każdej tylko najlepszy zapewniał sobie bezpośredni awans do półfinałów. W tym doborowym towarzystwie było trzech reprezentantów Polski. Żadnemu z nich nie udało się wygrać swojej serii, czego – szczerze mówiąc – mogliśmy się spodziewać, biorąc pod uwagę klasę rywali, z jakimi przyszło im się mierzyć. Aktualny Mistrz Polski Filip Czerniec zajął w swojej grupie wysokie, trzecie miejsce.

 

Patryk Łojek i Maurycy Karczewski kończyli kwalifikacje na czwartej i piątej pozycji. Trzeba jednak przyznać, że zaprezentowali się bardzo dobrze i zaliczyli ciekawe, pełne widowiskowych trików przejazdy. Trudno bowiem oczekiwać, by najmłodszy uczestnik Mistrzostw Europy i Afryki – Patryk Łojek – poradził sobie w kwalifikacjach z medalistami mistrzostw świata, a właśnie między innymi na takich zawodników trafił w swojej grupie kwalifikacyjnej 12-letni reprezentant klubu Acroboard Łomianki. To jednak nie koniec zawodów dla Polaków w wakeboardowej kategorii Open. Przed niemi jeszcze LCQ, czyli kwalifikacje ostatniej szansy, które wyłonią pozostałych półfinalistów.

Jutro drugi dzień zawodów w Wake Zone Stawiki, a w sobotę kulminacja sportowej rywalizacji i finały. Czeka nas jeszcze ogromna dawka emocji, bo przecież mamy swoich reprezentantów w pozostałych konkurencjach. Oto pełny skład reprezentacji Polski:

Wakeskate OPEN
Kacper Grześkowiak – klub Margo9 Margonin
Martyna Andrzejczak – klub Margo9 Margonin
Agnieszka Kobylańska – klub Kartel Wieliczka

Seated OPEN
Igor Sikorski – klub Avalon Extreme
Szymon Klimza – klub Avalon Extreme

Wakeboard OPEN
Patryk Łojek – klub Acroboard Łomianki
Maurycy Karczewski – klub Margo9 Margonin
Flip Czerniec – klub Manta Lublin
Sandra Keller – klub Margo 9 Margonin
Julia Łupij – klub Acroboard Łomianki
Hanna Twaróg – klub Wake Zone Stawiki

Gwiazdy światowego wake’a zachwycone!

Wake Zone Stawiki w Sosnowcu to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Wyciąg do nart wodnych i wakeboardu od razu przypadł do gustu uczestnikom Mistrzostw Europy i Afryki. Wystarczy ich posłuchać.

Julia Castro (Hiszpania) – Wake Zone Stawiki to wyjątkowy obiekt! Przeszkody są naprawdę dobre i przyjemne w jeździe, obsługa jest bardzo pomocna i uśmiechnięta. To moja pierwsza wizyta w Polsce i muszę przyznać, że już uwielbiam to miejsce. Mam nadzieję, że po tych zawodach jeszcze nie raz wrócę do Katowic i Sosnowca.

Tom Brandt (Niemcy) – Jestem po raz pierwszy w Wake Zone Stawiki i od razu polubiłem ten park. Jest tu duża różnorodność przeszkód, które nie są tak powszechne na wszystkich imprezach mistrzowskich, a my mamy na nich wiele możliwości. Dzięki temu nasze przejazdy mogą być bardzo kreatywne i widowiskowe. Podoba mi się dobra organizacja i wielka gościnność ludzi. W sobotę finały i spodziewam się zaciekłej walki.

Sam De Hann (Holandia) – Jestem podekscytowany przyjazdem do Polski na te mistrzostwa Europy i Afryki. To jest moja pierwsza wizyta w Wake Zone Stawiki i przyznam, że obiekt jest wspaniały! Osobiście bardzo dobrze się tu czuję. Jestem pewien, że te mistrzostwa będą wielkim sportowym widowiskiem.

Program Mistrzostw Europy i Afryki (WAKEBOARD, WAKESKATE, SEATED, kategoria OPEN)
Miejsce: „Wake Zone Stawiki”, ul. Kresowa 1, Sosnowiec
Data: 25-27 lipca 2019 r.
25 lipca – oficjalne treningi, ceremonia otwarcia, kwalifikacje
26 lipca – kwalifikacje, ćwierćfinały
27 lipca – półfinały, finały i ceremonia wręczenia nagród

 

Bieżące informacje o sportach wodnych TUTAJ