Fornalik: Atmosfera… się buduje

– Przed meczem w Sosnowcu powiedziałem, że pierwsze kolejki są pewną niewiadomą, bo pracujemy, przygotowujemy się, ćwiczymy, a odpowiedź otrzymujemy właśnie w tym pierwszym spotkaniu. Na pewno wynik i postawa drużyny sprzyja budowaniu atmosfery oraz w tym, co robi się na treningach – przyznaje trener Waldemar Fornalik, który był zadowolony z postawy zespołu w meczu z Zagłębiem.

– Zawodnicy pokazali dobrze funkcjonujący zespół. Każdy wiedział, co ma robić na boisku. To nie była gra na przetrwanie, tylko chcieliśmy kreować i stwarzać sytuację, dlatego też bardzo cieszy to, że to spotkanie właśnie tak wyglądało – mówi szkoleniowiec Piasta.

Dziś gliwiczan w Szczecinie czeka jednak trudniejsze zadanie. – Na wiosnę ta drużyna pokazała się z dobrej strony i była jedną z najlepszych w lidze. Nastąpiły tam pewne korekty w składzie, więc w pierwszym meczu było widać, że ten zespół nie funkcjonował tak jak w końcówce poprzedniego sezonu. Spodziewamy się, że w kolejnych spotkaniach będą prezentować się lepiej – uważa trener Fornalik, który ma pewien komfort w wyborze składu na mecz z Pogonią.

Szkoleniowiec, inaczej niż kibice, ocenia postawę napastnika Michala Papadopulosa, który w Sosnowcu nie wykorzystał kilku dogodnych sytuacji. – To nie jest tak, że napastnik będzie wykorzystywał każdą swoją sytuację. Michal pracował dla drużyny, a jego zaangażowanie pomagało innym zawodnikom. To też jest przecież bardzo istotne – uważa Fornalik.

Pogoń Szczecin – Piast Gliwice

poniedziałek, 30 lipca, godzina 18.00

Przypuszczalne składy

POGOŃ: Bursztyn – Niepsuj, Walukiewicz, Dwali, Ricardo Nunes – Hołota, Drygas – Frączczak, Majewski, Delew – Buksa. Trener Kosta RUNJAIĆ.

PIAST: Szmatuła – Pietrowski, Sedlar, Czerwiński, Kirkeskov – Jodłowiec, Dziczek – Mak, Valencia, Felix – Papadopulos. Trener Waldemar FORNALIK.