Walec z Lublina

Drużyna trenera Marka Saganowskiego urządziła sobie w Siedlcach trening strzelecki.

Chyba najbardziej zagorzali kibice Motoru Lublin nie spodziewali się, że w pucharowej potyczce ich drużyna przetoczy się przez przeciwnika z Siedlec niczym walec. Pogoń została „pozamiatana” w ciągu pół godziny, a jedyną zagadką do rozwiązania były rozmiary zwycięstwa zespołu trenera Marka Saganowskiego. W tym jednostronnym pojedynku klasą dla siebie był 25-letni napastnik Motoru, Maciej Firlej, który strzelił dla zwycięzców trzy gole. Z bardzo dobrej strony pokazał się 28-letni Brazylijczyk Vitinho, który dosłownie rozstawiał po kątach defensorów Pogoni i zapisał na swoje konto trzy asysty.

Kanonadę Motoru rozpoczął już w 8 minucie spotkania wspomniany wcześniej Firlej, potem Rafała Misztala zmusił do kapitulacji Kamil Rozmus. Następne dwa gole dla przyjezdnych to zasługa Vitinho – Firlej. Pierwszy asystował, drugi dokonywał egzekucji bez znieczulenia. Po stracie czwartego gola trener Pogoni Damian Guzek dokonał trzech zmian, ale niewiele one dały, bo w dalszym ciągu stroną atakująca i dominującą na boisku byli goście.

Dzieło zniszczenia gospodarzy zakończył w 53 minucie Filip Wójcik, którego obsłużył niezawodny Vitinho. Podopieczni Marka Saganowskiego mieli jeszcze kilka okazji, by skorygować wynik, ale albo brakowało im szczęścia, albo na wysokości zadania stawał bramkarz Pogoni. W 62 minucie uratował swój zespół od niechybnej utraty gola po strzale Krzysztofa Ropskiego. Sześć minut później po główce tego samego napastnika Motoru futbolówka odbiła się od słupka.

Pogoń Siedlce – Motor Lublin 0:5 (0:4)

0:1 – Firlej, 8 min, 0:2 – Rozmus, 15 min, 0:3 – Firlej, 30 min, 0:4 – Firlej, 32 min, 0:5 – Wójcik, 53 min.

POGOŃ: Misztal – Misiak (37. Kołoczek), Wichtowski, Tadrowski, Nojszewski (38. Preuss) – Kozłowski (38. Majewski), Kobiałka – Przybecki (46. Wróblewski), Górski, Demianiuk – Trochim (72. Rymek). Trener Damian GUZEK.

MOTOR: Madejski – Sędzikowski (46. Rak), Kołbon (52. Swędrowski), Cichocki, Rozmus – Kusiński, Vitinho (72. Kafel), Król – Wójcik (61. Ryczkowski), Firlej (61. Ropski), Moskwik. Trener Marek SAGANOWSKI.

Sędziował Filip Kaliszewski (Gdańsk). Widzów 356. Żółte kartki: Trochim, PreussRozmus, Król, Cichocki.

Na zdjęciu: Piłkarze Motoru (w żółtych koszulkach) w Siedlcach pięciokrotnie fetowali zdobycie gola.