Warta Gorzów Wielkopolski. Dwa razy trzy

W dwóch ostatnich meczach sparingowych Warta Gorzów Wielkopolski miała „pusty przebieg”.

Przed tygodniem Warta Gorzów Wielkopolski przegrała w Kołobrzegu z tamtejszą z Kotwicą 0:3. Dwie bramki dla zwycięzców zdobył wówczas Rafał Maćkowski (36, 45 min), trzeciego gola strzelił Dawid Cempa (55). W identycznych rozmiarach podopieczni trenera Mateusza Konefała ulegli wczoraj na własnym boisku Polonii Środa Wielkopolska.

Do przerwy goście prowadzili 2:0 po strzałach Kacpra Nowaka (17 min) i Jędrzeja Drame (26 min). W II połowie trzecie trafienie dla gości dołożył Filip Kaczmarek (80 min). Trenera Mateusza Konefała zmartwiły nie tyle wyniki, co bardzo słaba gra jego podopiecznych.

Zajmująca w tabeli 16. miejsce (spadkowe) drużyna z Gorzowa Wielkopolskiego jest bardzo aktywna na rynku transferowym, ale na razie udało się jej pozyskać tylko trzech nowych zawodników. Do Warty doszli Piotr Bukowski, Karol Gardzielewicz i Dawid Ufir, którzy w rundzie jesiennej grali w IV-ligowym zespole Gold – Las Budowlani Murzynowo. Z gorzowianami pożegnało się natomiast siedmiu piłkarzy. Paweł Posmyk, który zakończył karierę piłkarską, został trenerem Lubuszanina Drezdenko, bramkarz Kamil Lech wrócił do Ruchu Chorzów, skąd natychmiast został „opchnięty” Kotwicy Kołobrzeg. Ukraiński napastnik Orest Tkaczuk wylądował w Polonii Bytom, pomocnik Wiktor Nahrebecki wrócił do Zagłębia Lubin, które błyskawicznie wypożyczyło go do MKS-u Kluczbork. Maciej Borkowski i Damian Szałas odeszli do Lubuszanina Drezdenko, zaś Adam Nowak wciąż szuka klubu.

Do końca okresu przygotowawczego piłkarze Warty Gorzów Wielkopolski rozegrają jeszcze trzy mecze sparingowe. W najbliższą sobotę, 19 lutego, podejmą w Gorzowie Białych Sądów, tydzień później zmierzą się na wyjeździe z drużyną Polski Cukier Kluczevia Stargard, a 5 marca ich przeciwnikiem będzie Dąb Sława-Przybyszów.