Warta Gorzów Wielkopolski. Nieoczekiwane rozstanie

Z Warty Gorzów Wielkopolski zdecydował się odejść jej kapitan, prawie 34-letni Damian Szałas.


Damian Szałas, który 26 lutego skończy 34 lata, do Warty Gorzów Wielkopolski latem 2017 roku. Wcześniej wychowanek GKP Gorzów Wielkopolski grał – oprócz macierzystego klubu oczywiście – w zespole Młodej Ekstraklasy ŁKS-u Łódź, Orle Międzyrzecz, Warcie Poznań (przez pół roku, w tym czasie wystąpił w 14 meczach w I lidze) i Stilonie Gorzów. Po 4,5 roku postanowił odejść z zespołu. Wcześniej Wartę opuścili Paweł Posmyk, Wiktor Nahrebecki, Orest Tkaczuk i Adam Nowak.

Szałas dwukrotnie wywalczył awans z IV ligi do III ligi grupy 3. Na tym szczeblu rozgrywkowym rozegrał 76 meczów, w których strzelił pięć bramek. Jego specjalnością były… asysty, słynął z niekonwencjonalnych podań, po których jego koledzy z zespołu kierowali piłkę do bramki przeciwnika. W 2019 i 2020 roku Damian Szałas został wybrany Najlepszym Piłkarzem Województwa Lubuskiego. Na razie nie wiadomo, czy doświadczony pomocnik będzie kontynuował grę w piłkę, czy też zawiesi buty na kołku.

Nie wszyscy wiedzą, że Damian Szałas przed laty grał w reprezentacji Polski U-15, U-17 i U-19. Występował w jednym zespole między innymi z Kamilem Glikiem i Kamilem Grosickim. Być może wkrótce byłego już kapitana Warty spotkamy na trenerskim szlaku, ponieważ legitymuje się licencją UEFA B.

Na zakończenie warto dodać, że jego mamą jest znana dżudoczka, Maria Gontowicz-Szałas. To srebrna medalistka mistrzostw świata (Maastricht 1986) oraz srebrna (Helsinki 1989) i trzykrotna brązowa medalistka mistrzostw Europy (Landskrona 1985, Londyn 1986 i Paryż 1987 r.). Wystąpiła też w Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie (1992 r.) , w których zajęła 7. miejsce.


Na zdjęciu: Damian Szałas odchodzi po pięciu latach gry…

Fot. facebook.com/wartagorzow

Komentarze