Warta Gorzów Wielkopolski. „Pobudka” Bielawskiego

Warta Gorzów Wielkopolski przegrała sparing z Białymi Sądów.

W kolejnym zimowym sparingu III-ligowa Warta Gorzów Wielkopolski przegrała na własnym boisku 3:4 z 5. zespołem zachodniopomorskiej IV ligi, Białymi Sądów. Dwie bramki dla zespołu trenera Mateusza Konfeła zdobył prawie 26-letni obrońca Adrian Bielawski, który po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej poważną kontuzją znowu zakłada koszulkę drużyny z Gorzowa Wielkopolskiego. Trzeciego gola dla Warty w sparingu z Białymi Sądów strzelił Marcel Kasprzak.

Wcześniej Bielawski grał między innymi w Lechii Gdańsk (Młoda Ekstraklasa), Olimpii Grudziądz (I liga) i Bytovii Bytów (II liga). W Warcie grał już wiosną 2019 roku – wystąpił wówczas w 13 meczach w III lidze i strzelił w nich 5 goli. W rundzie wiosennej sezonu 2020/2021 rozegrał w Warcie 10 meczów, po raz ostatni 8 maja ubiegłego roku, bo tego dnia doznał poważnej kontuzji w wyjazdowym meczu z Rekordem Bielsko-Biała (2:0).

Oprócz wspomnianego już Bielawskiego zimą do ekipy z Gorzowa Wielkopolskiego dołączyli do bramkarz Piotr Bukowski oraz Karol Gardzielewicz, Maciej Grudziński i Dawid Ufir. Z pierwszym zespołem trenują ponadto trzej młodzi piłkarze z Akademii Piłkarskiej Warty. Są to bramkarz Jakub Wojnisz (ur.  30 czerwca 2004 roku), pomocnik Maksymilian Hrabski (ur. 19 lipca 2006 r.) i pomocnik Szymon Zdzichowski (ur. 19 listopada 2003 r.). Wojnisz i Zdzichowski mają już za sobą debiuty w III lidze – pierwszy wystąpił w meczu z Gwarkiem Tarnowskie Góry (2:3), a drugi z Foto-Higieną Błyskawicą Gać (3:0).

Warta Gorzów Wielkopolski – Biali Sądów 3:4 (1:2)

Bramki dla Warty: Adrian Bielawski (dwie), Marcel Kasprzak

WARTA (I połowa:) zawodnik testowany – Ogrodowski, zawodnik testowany, Burzyński, Grudziński – Marchel, Jachno, Mikołajczak, Bielawski – Zdzichowski, Krauz. II połowa: Bukowski – Ogrodowski, zawodnik testowany, Wawrzyniak, zawodnik testowany – Majerczyk, Kasprzak, zawodnik testowany, Bielawski – Ufir, Krauz. Trener Mateusz KONEFAŁ.

Na zdjęciu: Adrian Bielawski strzelił dwa gole dla Warty Gorzów, ale to nie wystarczyło jego drużynie nawet do remisu.