Warta Poznań – Radomiak. Wstrząs po przerwie

Gdyby ktoś o 8 minut spóźnił się na drugą połowę tego meczu, pewnie mocno przetarłby oczy ze zdziwienia, patrząc na rezultat.

Do przerwy Radomiak prowadził, bo Dawid Abramowicz wykorzystał kiepską interwencję Adriana Lisa, a Warta nie była nawet w stanie oddać celnego strzału. Między 47 a 53 minutą natomiast… zdobyła 3 bramki. Tej sztuki dokonała w Grodzisku pierwszy raz od blisko 2 lat, bo marca 2020! Wygrała wtedy 3:0 z… Radomiakiem, jeszcze w I lidze. W niedzielę kluczową rolę odegrał Miguel Luiz. Były piłkarz Sportingu Lizbona przez rundę jesienną uzbierał w Rakowie Częstochowa… 2 minuty, a w niedzielę tyle wystarczyło mu, by ustrzelić dublet. Najpierw dał poznaniakom prowadzenie, wykorzystując podanie Jaysona Papeau, a potem podwyższył je, trafiając półwolejem po akcji Adama Zrelaka.

Podopieczni Dawida Szulczka mogą pierwszy raz w tym sezonie cieszyć się z dwóch zwycięstw z rzędu, tej wiosny zdobyli już 7 punktów i grając w ten sposób nie ma mowy, by spadli z ligi. Nietęgą minę po stracie trzeciej bramki miał z kolei trener Dariusz Banasik. Radomianie ponieśli drugą kolejną porażkę i wciąż czekają na pierwsze w tym roku zwycięstwo.

Wojciech Chałupczak

Warta Poznań – Radomiak 3:1 (0:1)

0:1 – Abramowicz, 37 min (bez asysty), 1:1 – Grzesik, 47 min (asysta Papeau), 2:1 – Luiz, 52 min (asysta Kupczak), 3:1 – Luiz, 53 min (bez asysty)

WARTA: Lis – Grzesik, Trałka, Szymonowicz, Ivanov, Matuszewski – Luiz (63. Szczepański), Kopczyński, Kupczak (90+3. Maenpaa), Papeau (63. Castanieda) – Zrelak (74. Kuzimski). Trener Dawid SZULCZEK. Rezerwowi: Szmyt, Rakowski, Jakóbowski, Grobelny, Courtney-Perkins.

RADOMIAK: Majchrowicz – Jakubik (75. Matos), Rossi, Cichocki, Abramowicz – Leandro, Cele (59. Radecki), Łukasik (75. Karwot), Jo Santos (59. Luizao) – Maurides (59. Machado), Angielski. Trener Dariusz BANASIK. Rezerwowi: Kochalski, Silva, Marcus, Rondon.

Sędziował Krzysztof Jakubik (Siedlce). Asystenci: Arkadiusz Kamil Wójcik (Warszawa) i Marek Arys (Szczecin). Widzów 1566. Czas gry – 97 min (47+50).
Żółte kartki: Trałka (17. faul) – Cele (24. faul), Leandro (90+3. faul).