Warta Poznań. Robi się coraz tłoczniej

Większość piłkarzy Warty Poznań wróciła do treningów z drużyną. W ubiegłym tygodniu zakończyli oni kwarantannę po wcześniejszym stwierdzeniu kilku przypadków zakażenia koronawirusem.


Trener Piotr Tworek poinformował na konferencji prasowej, że w meczu przeciwko Górnikowi będzie miał szerszą kadrę do dyspozycji, niż to miało miejsce w poprzedniej kolejce. Zabraknie jednak m.in. kapitana drużyny Bartosza Kieliby.

– Mamy większy komfort, powolutku wracają zawodnicy, z których nie mogliśmy skorzystać przed meczem z Podbeskidziem. W szatni jest już gwarniej, radośniej i my trenerzy mamy większe powody do zadowolenia – podkreślił.

Warta w sześciu meczach zdobyła siedem punktów, wygrywając dwa ostatnie. Tworek przyznał, że pewnym zagrożeniem są… zwycięstwa. One bowiem, jego zdaniem, mogą zdekoncentrować zespół i wprowadzić zbyt dużą pewność siebie.


Czytaj jeszcze: Worek rozwiązany

– Najtrudniejszy moment dla mnie to wygrywane mecze. One dodają wiary, że można, że nie jest to takie trudne, ale muszę też dostrzegać tę cienką granicę pomiędzy pewnością siebie, a brakiem koncentracji. Każde kolejne spotkanie może nas inaczej zweryfikować. Mamy świadomość, że można wygrać mecz i z takim przekonaniem trenujemy, ale musimy mieć z tyłu głowy, że nie będzie to co tydzień takie łatwe, proste i przyjemne – zaznaczył trener poznańskiego beniaminka.


Fot. Adam Starszyński/PressFocus