Warta ucieka przed spadkiem

Jeden gol wystarczył. Warta dobrze się broniła i wywiozła z Mielca 3 punkty.


Przed sobotnim meczem Warta i Stal miały tyle samo punktów. Spotkanie to miało wyjaśnić, która z tych drużyn ucieknie od strefy spadkowej, a która dołączy do walki o utrzymanie. Mielczanie od początku lutego, czyli od wznowienia rozgrywek po przerwie zimowej, wygrali zaledwie jedno spotkanie ligowe. Ich sytuacja w tabeli w porównaniu z tą z grudnia drastycznie się pogorszyła, a stała się jeszcze trudniejsza po 12. minutach meczu z poznaniakami. Wtedy Dawid Szymonowicz wykorzystał dośrodkowanie Łukasza Trałki i strzałem głową pokonał Rafała Strączka.

Goście po objęciu prowadzenia kontrolowali spotkanie. Nie mieli zamiaru zdobywać kolejnego gola, a spokojnie bronili się przed atakami rywali. Stal rzeczywiście przejęła inicjatywę w ataku, ale właściwie nic z tego nie wynikało. Ich podania w pole karne, były bardzo szybko przerywane, przez co Jędrzej Grobelny do przerwy nie miał zbyt wiele pracy.

W drugiej połowie przewaga mielczan była bardziej widoczna. Zauważył to też trener Warty, który w 57. minucie dokonał trzech ofensywnych zmian, które w znacznym stopniu odmieniły styl gry „Zielonych”. Gdy na murawie pojawili się Frank Castaneda oraz Jayson Papeau styl gry Warty się odmienił. Piłkarze Dawida Szulczka za sprawą tego duetu coraz częściej pojawiali się w polu karnym Strączka.

Jednak nie byli oni zbyt skuteczni. Do ostatniego gwizdka sędziego nic się nie zmieniło – Warta pewnie wygrała i w ten sposób zapewniła sobie spokój na najbliższe tygodnie, bo oddaliła się od strefy zagrożonej spadkiem.

Stal Mielec – Warta Poznań 0:1 (0:1)

0:1 – Szymonowicz, 12 min (głową, asysta Trałka)

STAL: Strączek – Wrzesiński (65. Steczyk), Żyro (78. Kort), Matras, Flis, Getinger – Tomasiewicz, Kasperkiewicz – Maj (46. Kłos), Zawada, Domański (86. Czorbadżijski). Trener Adam MAJEWSKI. Rezerwowi: Primel, Granlund, Urbańczyk, Poręba, Wawszczyk.

WARTA: Grobelny – Grzesik, Trałka, Szymonowicz (63. Kopczyński), Ivanov, Kiełb (57. Matuszewski) – Luis (57. Papeau), Kupczak, Maenpaa, Szczepański (57. Castaneda) – Zrelak. Trener Dawid SZULCZEK. Rezerwowi: Lis, Corryn, Jakóbowski, Szelągowski, Courtney-Perkins.

Sędziował Bartosz Frankowski (Toruń). Asystenci: Marcin Boniek (Bydgoszcz) i Paulina Baranowska (Brzozowo). Czas gry: 96 min (42+49). Żółte kartki: Flis (11. faul), Kłos (67. faul), Tomasiewicz (80. faul) – Kiełb (54. faul), Papeau (85. faul).

Piłkarz meczu – Łukasz TRAŁKA


Fot. Marta Badowska / PressFocus