Weteran odchodzi

Dzisiaj zakończyła się przygoda Sławomira Szarego z III-ligowym Pniówkiem 74 Pawłowice. Niespełna 41-letni obrońca pojawił się w tym klubie latem 2015 roku, namówiony przez swojego kolegę z Odry Wodzisław Śląski, Jana Wosia. W ciągu 4,5-letniego pobytu w Pniówku doświadczony obrońca (150 meczów w ekstraklasie) rozegrał 108 spotkań w III lidze, strzelając w nich trzy gole. W

Sławomir Szary uczestniczył w poniedziałkowym treningu Pniówka, a po zajęciach dowiedział się, że sztab szkoleniowy nie uwzględnia go już w swoich planach. – Po treningu podeszli do mnie trenerzy Grzegorz Łukasik i Dariusz Kłus, informując mnie, że mają inny pomysł na blok defensywny – powiedział doświadczony obrońca. – Parę stoperów mają teraz podobno tworzyć młodzieżowcy. Decyzję obu trenerów przyjąłem ze zrozumieniem, zresztą wszyscy wiedzieli, że w czerwcu zamierzałem zakończyć grę w Pniówku. Co teraz? Zostałem zwolniony z obowiązku treningów z drużyną, więc we wtorek już nie pojadę na zajęcia. Siedemnastego stycznia odbieram licencję UEFA A, więc mam jakieś plany na przyszłość związane z piłką nożną. Na razie czekam na rozwój wydarzeń, nie wykluczam, że wiosną zagram jeszcze w jakimś klubie czwartoligowym.

Na zdjęciu: Mecz z chorzowskim Ruchem był ostatnim występem Sławomira Szarego (przy piłce) w koszulce Pniówka Pawłowice.