Wheeler „załatwiła” sosnowiczanki

MB Zagłębie Sosnowiec nie sprawiło niespodzianki i w pierwszym meczu półfinału przegrało z BC Polkowice. Kapitalny mecz rozegrała Erica Wheeler, która dla zwyciężczyń zdobyła 40 punktów!

Sosnowiczanki przed rozpoczęciem półfinałowej rywalizacji były skazywane na porażkę. W tym sezonie z mistrzyniami Polski przegrały oba spotkania ligowe i ćwierćfinał Pucharu Polski. I za każdym razem dominacja rywalek byłą zdecydowana.

Wygrana rywalizacja w ćwierćfinale z Eneą AZS Politechnika Poznań dodała koszykarkom z Sosnowca mnóstwo pewności siebie. I to było widać w Polkowicach. Podjęły rywalizację. Po czterech minutach wygrywały nawet 12:6. OD pierwszej minuty miały jednak mnóstwo problemów z powstrzymaniem Eriki Wheeler. Największa gwiazda naszej ligi grała wspaniale. W pierwszych 10 minutach rzuciła aż 22 z 33 punktów całego zespołu, trafiając m.in. sześć „trójek”. I na tym się nie zatrzymała. W kolejnych kwartach tak skuteczna już nie była, ale mecz zakończyła z rewelacyjnym dorobkiem 40 „oczek”, ośmiu asyst i 6 zbiórek.
Mimo jej kapitalnej postawie, polkowiczanki nie potrafiły złamać oporu przyjezdnych. W trzeciej kwarcie sosnowiczanki miały nawet 5 punktów przewagi. Mistrzynie Polski w końcówce zdołały jednak przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ich sukces na 11 sekund przed końcem przypieczętowała niezawodna Wheeler.
Kolejny mecz w niedzielę, ponownie w Polkowicach.

BC Polkowice – MB Zagłębie Sosnowiec 88:82 (33:25, 20:17, 14:21, 21:19)

POLKOWICE: Gajda 8 (2×3), Puter 7 (2×3), Wheeler 40 (9×3), Spanou 11, Telenga 4 – Gertchen 3 (1×3), Cado 11 (3×3). Trener Karol KOWALEWSKI.

SOSNOWIEC: Wnorowska 9, January 19 (1×3), Zempare 22, Urbaniak-Dornstauder 17, Mistinova 9 (3×3) – Wójtylas, Grzenkowicz, Jarząb 6. Trener Jorge ArAGONES.