Widzew Łódź. Broniszewski zacznie z Sandecją

Po dymisji trenera Enkeleida Dobiego do końca sezonu drużynę Widzewa poprowadzi jego dotychczasowy asystent, Marcin Broniszewski.


Czeka go od razu skok na głęboką wodę, bo Sandecja to przecież najlepszy do tej pory zespół rundy wiosennej, niepokonany jeszcze w tym roku. Ten 41-letni trener znany był przede wszystkim jako asystent Franciszka Smudy (w Zagłębiu Lubin, Regensburgu i Wiśle), Kazimierza Moskala, Tadeusza Pawłowskiego i Dariusza Wdowczyka, a jako pierwszy trener ma za sobą krótkie epizody w Górniku Łęczna i Pogoni Siedlce.

Nie jest też nowym człowiekiem w Widzewie, bo pracował tu właśnie ze Smudą. Co więcej, mecz z Sandecją nie będzie jego debiutem w tym klubie w roli prowadzącego drużynę, bo jeszcze w III lidze, gdy Smuda musiał się poddać w maju 2018 roku operacji kolana, kierował zespołem w meczu z Ursusem w Warszawie, przegranym 1:2. Formalnie ma więc już na koncie jeden awans z Widzewem, który wszedł wtedy do II ligi, chociaż już bez Smudy i bez niego.

Z Widzewem związany był również jego ojciec Mieczysław Broniszewski, doradca Sylwestra Cacka w okresie jego rządów w tym klubie.


Fot. widzew.com/Martyna Kowalska