Widzew przełamał się w meczu Ruchem

Gospodarze sobotniego meczu od pierwszych minut mieli wyraźną przewagę. Raz za razem stwarzali sobie kolejne okazje do zdobycia bramki. Do przerwy prowadzili 1:0, po tym, jak wykorzystali jedną z nich. W 30. minucie Mateusz Michalski zdobył gola po znakomitym podaniu Rafała Wolsztyńskiego.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, a Przemysław Banaszak wykorzystał w 60 minucie koszmarny błąd defensywy Ruchu, podwyższając na 2:0.

Piłkarze Ruchu próbowali swoich szans z kontrataków, jednak to gospodarze zdobyli kolejną bramkę, za sprawą Wolsztyńskiego.

Po 32 kolejkach Ruch Chorzów zajmuje 17 miejsce w ligowej tabeli. W następnej kolejce zagrają przed własną publicznością z Błękitnymi Stargard.

Widzew Łódź – Ruch Chorzów 3:0 (1:0)

1:0 Michalski, 30 min
2:0 Banaszak, 60 min
3:0 Wolsztyński, 84

Widzew Łódź: Wolański – Turzyniecki, Zieleniecki, Tanżyna, Pięczek – Michalski (78′ Gutowski), Kato, Radwański, Ameyaw (68′ Kristo) – Wolsztynski, Banaszak (85′ Wełna)

Ruch Chorzów: Smug – Lechowicz, Wiech, Kulejewski, Bartolewski – Walski, Mokrzycki – Mandrysz (70′ Zieliński), Foszmańczyk (75′ Kędziora), Podgórski – Idzik (85′ Giel)