Wielki sukces Huberta Hurkacza w Miami!

Hubert Hurkacz wygrał w Miami turniej ATP Tour. W finale pokonał włoskiego tenisistę Jannika Sinnera 7:6, 6:4. To największy sukces indywidualny Polaka.

Pierwszy set był bardzo nerwowy, stąd sporo błędów obu finalistów turnieju. Jednak to Skinner popełnij ich więcej. Wcześniej spokojnie zaczął grać Hurkacz i zaczął zdobywać przewagę. Prowadził 3:0 i właśnie wtedy zaczął się okres świetnej gry Włocha. Dopiero przy stanie 5:6, kiedy wydawało się, że nasz tenisista przegra pierwszego seta, Polak zaczął grać jak stary wyjadacz. Ostatecznie wygrał seta 7:6.

Drugi set był podobny do pierwszego. Przy prowadzeniu 3:0 Hurkacz zaczął znowu grać nerwowo. Jednak na tyle się zmobilizował, że zakończył go i 6:4 dla Hurkacza!

Zwycięstwo w Miami pozwoliło awansować Polakowi na 16. miejsce w rankingi ATP. To najlepszy wynik Huberta w jego karierze.

Za wygranie turnieju Hubert Hurkacz otrzymał nagrodę w wysokości 300 tysięcy 110 dolarów.