Wielkie emocje w Zabrzu. Górnik wygrał z Legią!

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu, które oglądał komplet publiczności, Górnik pokonał Legię 3:2. Zwycięskiego gola zdobył już w doliczonym czasie rezerwowy Krzysztof Kubica.

Zabrzanie z Legią świetnie zaprezentowali się zwłaszcza w I połowie, kiedy to w przeciągu kilkudziesięciu sekund dwa razy trafili do siatki rywala. Najpierw kapitalnie podanie Jesusa Jimeneza wykorzystał Erik Janża, a w chwilę później do siatki trafił sam Lukas Podolski. Dla obu doświadczonych zawodników były to pierwsze trafienia w ekstraklasie.

W tej części zabrzanie mieli szanse na kolejne trafienia, ale po uderzeniu głową Adriana Gryszkiewicza piłkę z linii bramkowej wybił Mateusz Wieteska, futbolówka po strzale Podolskiego trafiła w poprzeczkę, a Robert Dadok nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Mistrz Polski do przerwy nie oddał ani jednego celnego czy niecelnego strzału na bramkę strzeżoną przez Grzegorza Sandomierskiego!

Po przerwie obraz gry uległ jednak diametralnej zmianie. Na drugą część legioniści wyszli z potrójną zmiana. Trener Marek Gołębiewski wpuścił na boisko trójkę Kacper Skibicki, Mahir Emreli oraz rybniczanin Bartosz Slisz. Kilka minut po przerwie przyjezdni, za sprawą byłego piłkarza Górnika Wieteski, zdobyli kontaktowego gola, a zaraz potem było… 2:2. W zamieszaniu podbramkowym drogę do siatki znalazł Ernest Muci.

Zaraz potem z gola cieszył się Emreli, ale na spalonym był wcześniej Luquinhas i trafienie nie zostało uznane. W tym fragmencie gry „górników” nie było na boisku.

W końcówce zabrzanie jeszcze próbowali, szanse mieli Jimenez i Janża, ale Cezary Miszta w bramce nie dał się zaskoczyć. Z drugiej strony próbował rezerwowy Rafael Lopes, ale bez skutku. W 90 minucie do siatki trafił rezerwowy Krzysztof Kubica, ale wcześniej sędziowie dopatrzyli się spalonego Jimeneza i gol nie został uznany.

Zaraz potem doszło do bójki dwóch legionistów! Poszarpał się Jędrzejczyk ze Sliszem… W piątej  minucie doliczonego czasu decydujący cios zadał Kubica, który wykorzystał świetne dośrodkowanie Janży! 3:2 dla „górników” i trzy bezcenne punkty.

Górnik Zabrze – Legia Warszawa 3:2 (2:0)

1:0 – Janża (37.) 2:0 – Podolski (38.) 2:1 – Wieteska (51.) 2:2 – Muci (53.), 3:2 – Kubica (90+6.)

Górnik: Sandomierski – Wiśniewski, Janicki, Gryszkiewicz – Dadok, Stalmach (66. Kubica), Manneh (85. Bainović), Nowak (59. Krawczyk), Janża – Podolski (85. Cholewiak), Jimenez. Trener Juan URBAN.

Legia: Miszta – Johansson, Wieteska, Jędrzejczyk – Ribeiro (46. Skibicki), Josue, Charatin (46. Slisz), Muci (75. Lopes), Luquinhas, Mladenović – Pekhart (46. Emreli). Trener Marek GOŁĘBIEWSKI.

Sędziował Damian Sylwestrzak (Wrocław). Widzów: 23103. Żółte kartki: Dadok, Manneh – Charatin, Slisz, Jędrzejczyk, Josue.