Williams zmienia plany wobec Kubicy

Kubica zaliczył 56 okrążeń, w sesji porannej 39. Pozostałe w sesji popołudniowej, do której pierwotnie nie był przewidziany, bo – Williams zmienił jednak plan. Po powrocie na tor Polak jeździł szybciej niż w sesji porannej, w której był najsłabszy – o prawie 4 s poprawił swój najlepszy czas, uzyskując 1.40,265.

Od początku popołudniowej sesji miał jeździć George Russell, drugi kierowca teamu Williams w sezonie 2019.

Krakowianin przyznał, że byłby bardziej zadowolony, gdy udało mu się przejechać ich więcej.

Najlepszy czas przejazdu jednego okrążenia – 1.36,450 osiągnął kierowca teamu Ferrari Charles Leclerc. 21-letni pochodzący z Monako Leclerc poprawił w środę o 0,362 s rezultat uzyskany dzień wcześniej przez Niemca Sebastiana Vettela z Ferrari. Drugi rezultat uzyskał Francuz Pierre Gasly z Red Bulla – 1.37,916. Trzeci niespodziewanie Kanadyjczyk Lance Stroll – 1.38,044, który już reprezentował barwy ekipy Force India. Stroll był w tegorocznym sezonie kierowcą Williamsa, gdzie Kubica był zawodnikiem testowym i rozwojowym.

W ubiegłym tygodniu Williams oficjalnie ogłosił, że Kubica będzie w 2019 roku kierowcą wyścigowym teamu. Do rywalizacji w F1 Polak wróci po ponad ośmioletniej przerwie spowodowanej obrażeniami odniesionymi w wypadku podczas rajdu Ronde di Andora w lutym 2011 roku.

Testy opon prowadzone przez teamy F1 nie mają za zadanie ocenę formy kierowców. Służą wyłącznie przygotowaniu ekip do kolejnych startów m.in. ustawieniu zawieszeń bolidów na różne składy mieszanki zastosowanej w ogumieniu.

Komentarze