Wisła Kraków. Karny sparing

Pierwszy sparing Wisły Kraków przed nowym sezonem zakończył się zwycięstwem. Podopieczni Adriana Gul’a pokonali Stal Mielec.

„Biała Gwiazda” objęła prowadzenie już w 7 minucie. Autorem trafienia był Konrad Gruszkowski. 20-latek wykorzystał podanie Giorgija Żukowa i pokonał Michała Gliwę. Radość nie trwała jednak długo. Najpierw Jakub Błaszczykowski zmarnował rzut karny podyktowany za faul na Yawie Yeboachu. Kilka minut później arbiter wskazał na „wapno” w drugiej „szesnastce”. Grzegorz Tomasiewicz pewnie wykorzystał rzut karny i wyrównał wynik spotkania.

Zmienił się on dopiero po przerwie. Wisła ponownie wyszła na prowadzenie za sprawą Michala Frydrycha. Ten również wykorzystał rzut karny. Radość „Białej Gwiazdy” trwała całe trzy minuty. Wówczas Aleksandar Kolew ponownie doprowadził do wyrównania. Wynik spotkania ustalił Yeboah. Podobnie jak Frydrych i Tomasiewicz wykorzystał on rzut karny.

Wisła Kraków – Stal Mielec 3:2 (1:1)

1:0 – Gruszkowski, 7 min, 1:1 – Tomasiewicz (karny), 24 min, 2:1 – Frydrych (karny) 47 min, 2:2 – Kolew, 50 min, 3:2 – Yeboah (karny), 69 min.

Wisła: Lis (46. Biegański) – Gruszkowski (85. Warczak), Frydrych (64. Hoyo-Kowalski), Szota (85. Głogowski), Wachowiak (85. Koncewicz-Żyłka) – Żukow (64. Kuveljić), El Mahdioui (85. Duda), Błaszczykowski (46. Chuca) – Yeboah (73. Zdybowicz), Kliment (64. Sobol), Savić (73. Chmiel). Trener Adrian GUL’A

Stal: I połowa Gliwa – Kardyś (9. Kramarz), de Amo, Czorbadżijski, Bakowski, Getinger – Soboń, Budziński, Tomasiewicz – Jankowski, Zjawiński. II połowa: Primel – Jacenko, Wyparło, Żyro, Flis, Seweryn – Mak, Urbańczyk, Galara – Kolew, Sadłocha. Trener Włodzimierz GĄSIOR.

Żółte kartki: Sobol, Gruszkowski – Budziński