Wisła Kraków. Pierwszy raz Guli

To bardzo intensywny czas dla… kibiców Wisły Kraków. Sympatycy „Białej gwiazdy” obchodzą jubileusz 115-lecia klubu, a jednocześnie z uwagą śledzą informacje na temat drużyny budowanej na sezon 2021/22.


Nowy trener Adrian Gula, który 7 czerwca oficjalnie został trenerem 13-krotnego mistrza Polski, miał sporo czasu, żeby ułożyć plany treningowe, a 10 dni później w myślenickiej bazie krakowian spotkał się ze swoimi podopiecznymi na pierwszych zajęciach. Ich pierwszym podsumowaniem będzie sobotni mecz, w którym Wisła w Myślenicach o godzinie 11.00 zmierzy się ze Stalą Mielec.

– Bardzo się cieszę z tego, że znowu moje życie kręci się wokół piłki. Kocham swoją pracę i uwielbiam przebywać na boisku, dlatego towarzyszą mi wyłącznie pozytywne emocje, które dostrzegłem również wśród moich zawodników. Mieliśmy przygotowany szczegółowy plan na pierwszy tydzień, w trakcie którego odbywały się dwie jednostki treningowe dziennie, a cały mikrocykl zwieńczymy meczem sparingowym ze Stalą Mielec – powiedział słowacki szkoleniowiec.

Kibice Wisły ciekawi są jak 45-letni trener „poukłada” swój nowy zespół, w którym pojawi się kilku nowych piłkarzy. Już 16 maja kontrakt podpisał 24-letni holenderski pomocnik Aschraf El Mahdioui z AS Trenczin. Od 2 czerwca w klubie jest czeski napastnik Jan Kliment, grający ostatnio w czeskim zespole 1.FC Slovacko Uherskie Hradiszte i mający za sobą 5 występów w reprezentacji Czech. 11 czerwca bramkarzem drużyny został 19-letni Mikołaj Biegański, który żegnając się ze Skrą Częstochowa wywalczył awans do I ligi. 22 czerwca podpis pod umową złożył Dor Hugi. 25-letni skrzydłowy z Izraela grał ostatnio w SK Niederoesterreich Sankt Poelten, w austriackiej ekstraklasie.

Nie zapominajmy też, że już w styczniu ogłoszono, że od 1 lipca zawodnikami Wisły będą: 20-letni Mateusz Młyński z Arki Gdynia, 21-letni Hubert Sobol z Lecha Poznań i 27-letni Alan Uryga z Wisły Płock, który jednak w maju przeszedł operację złamanej piątej kości śródstopia, a leczenie powinno potrwać około sześciu tygodni.

– Drużyna dopiero się kształtuje – dodał trener Gula. – Jednym z kluczowych elementów letniego okresu przygotowawczego będzie na pewno tygodniowy obóz, na który udamy się 5 lipca. W Arłamowie skupimy się nie tylko na aspektach piłkarskich, ale także nad sferą psychiczną zawodników. Chcemy zbudować silny zespół z mentalnością zwycięzców. Trening czy taktyka są bardzo ważne, jednak kluczem do sukcesu jest charakter, wiara we własne możliwości i chęć zwycięstwa w każdym kolejnym meczu.


Fot. wisla.krakow.pl/Jakub Gruca/400 mm