Wisła Kraków. W kilku ustawieniach

Wisła Kraków poleciała do Turcji ze Śląskiem Wrocław, Górnikiem Zabrze i Radomiakiem.


W piątek piłkarze Wisły Kraków wsiedli do autokaru, którym dotarli do Wrocławia, skąd w sobotę razem z zawodnika Śląska, Górnika Zabrze i Radomiaka, samolotem wylecieli do Turcji na 12-dniowe zgrupowanie z trzema meczami sparingowymi.

– W pierwszym sparingu z Tatranem Liptowski Mikułasz, wygranym w środę 3:0, mogliśmy spróbować gry w kilku ustawieniach – przypomina trener „Białej gwiazdy” Adrian Gula. – W naszym klasycznym 1-4-3-3, ale też w 1-4-4-2. Felicio Brown Forbes i Zdenek Ondrasek obok siebie w ataku to dla nas dobra opcja. Możemy z niej skorzystać zarówno od początku jak i w trakcie meczu. Tego nam potrzeba.

Zdenek jest w dobrej formie fizycznej. On jeszcze 12 grudnia grał w Tromsoe w lidze, cały czas był w treningu. Teraz też aż pali się do pracy, trenuje nawet w krótkich spodenkach, czyli nic się u niego nie zmieniło… On bardzo się cieszy, że wrócił do Wisły, ale musimy go teraz odpowiednio przygotować do gry.

Zobaczyliśmy też w akcji naszych młodych zawodników jak Dorian Gądek i Paweł Koncewicz-Żyłka. Dużo jest pozytywów po tym pierwszym meczu, a mam nadzieję, że każdy następny przyniesie kolejne dobre wiadomości.

Hiszpański napastnik

Kibice 13-krotnego mistrza Polski czekają na występ Luisa Fernandeza, który od czwartku rozpoczął zajęcia z drużyną.

– 28-letni hiszpański napastnik kontrakt podpisał we wtorek, a w środę był mecz i tylko dlatego zaczął zajęcia dzień później, bo na grę jeszcze nie był gotowy – wyjaśnia szkoleniowiec Wisły Kraków. – Dla niego zmieniły się kraj, pogoda, klub, ale będziemy wprowadzać go jak najszybciej do składu. Oglądaliśmy tego zawodnika w materiałach, jakie dostarczył nam dział skautingu, więc mamy wiedzę o tym, co on potrafi. Doświadczenie mówi mi jednak, że najlepiej ocenić piłkarza wtedy, gdy trenuje on z zespołem. Wierzę, że dokonaliśmy dobrego wyboru i będzie dla nas wsparciem.

Kolejni nowi

– Podobnie w przypadku Sebastiana Ringa. To jest trochę inny typ zawodnika niż Matej Hanousek. Najważniejsze jednak, że będziemy mieli opcję na lewą obronę, bo „Hani” ciągnął całą rundę, a czasami potrzeba zrobić zmianę. Teraz Sebastian daje nam taką opcję. Rywalizacja trwa też o miejsce Yawa Yeboaha.

W meczu Tatranem dobrze na skrzydle zaprezentował się Dor Hugi, ale to jest szansa nie tylko dla Hugiego, ale też dla Stefana Savicia, Piotrusia Starzyńskiego, Mateusza Młyńskiego. Mogą dać teraz impuls drużynie, w której pojawią się też jeszcze kolejni nowi zawodnicy. Zrobimy wszystko żebyśmy na 6 lutego, czyli na pierwszy mecz z Rakowem byli w pełni gotowi i mieli pełne baki na każdy mecz w całej rundzie wiosennej – kończy Adrian Gula.


Kadra Wisły Kraków na zgrupowanie:

  • Bramkarze: Mikołaj Biegański, Kamil Broda, Paweł Kieszek, Kacper Rosa.
  • Obrońcy: Michal Frydrych, Konrad Gruszkowski, Matej Hanousek, Paweł Koncewicz-Żyłka, Sebastian Ring, Maciej Sadlok, Dawid Szot, Serafin Szota, Alan Uryga.
  • Pomocnicy: Aschraf El Mahdioui, Dorian Gądek, Dor Hugi, Nikola Kuveljić, Mateusz Młyński, Patryk Plewka, Stefan Savić, Michal Skvarka, Piotr Starzyński, Gieorgij Żukow.
  • Napastnicy: Felicio Brown Forbes, Luis Fernandez, Jan Kliment, Zdenek Ondrasek.

Fot. Krzysztof Porębski/PressFocus