Wisła na nowo. Głowacki dyrektorem sportowym

W Wiśle następują roszady na kilku kluczowych stanowiskach. Wczoraj pisaliśmy, że nowym trenerem zostanie Maciej Stolarczyk. Klub nie potwierdził jeszcze tej informacji, ale wszystko jest już ustalone i w poniedziałek były dyrektor sportowy Pogoni Szczecin zostanie oficjalnie zaprezentowany.

Wraz z nim w nowej roli przedstawiony zostanie Arkadiusz Głowacki, który ledwie zakończył karierę piłkarską. Prezes klubu Marzena Sarapata już wtedy zapowiadała, że nie musi to oznaczać pożegnania. – Poprosiliśmy Arka i Pawła Brożka, aby zeszli z murawy, ale pomagali nam nadal. Już nie z poziomu grającego zawodnika kontynuować projekt odbudowy wielkiej Wisły – mówiła w maju.

Ale chyba nikt nie spodziewał się, że to pójdzie tak szybko. Zaskoczony był sam Głowacki, który przez kilka dni bił się z myślami. Ale z drugiej strony, oferta Wisły wpisywała się w jego wizję klubu. – W tym klubie przewinęło się mnóstwo świetnych zawodników, którzy odegrali ogromną rolę w drużynie. Moim zdaniem nie do końca są odpowiednio wykorzystywane przez nasz klub. Ci ludzie to ogromny potencjał Wisły – mówił „Sportowi” w pożegnalnym wywiadzie.

Wisła kończy w ten sposób hiszpański epizod. Z klubu odchodzi bowiem nie tylko Joan Carrillo, ale też Manuel Junco, który był dyrektorem sportowym klubu przez dwa lata.