Wisła Płock zdemolowała Zagłębie Lubin

Zagłębie w fatalnym stylu zakończyło sezon, zaprzepaszczając szansę na 4. miejsce i dając postrzelać „Nafciarzom”.

Zagłębie przed wyjazdem do Płocka wciąż liczyło się w walce o europejskie puchary. Jednak Wisła nie miała zamiaru ułatwiać gościom osiągnięcia celu.

Bardzo szybko, bo już w 8 minucie „Nafciarze” wyszli na prowadzenie. Gola lubinianom strzelił były zawodnik Zagłębia, Patryk Tuszyński. Jednak najważniejsza w tej akcji była rola Rafała Wolskiego. To on ograł z dziecinną łatwością Dominika Hładuna i podał do snajpera Wisły, który stanął przed pustą bramką.

Podopieczni Macieja Bartoszka nie zaprzestali na zdobyciu jednego tylko jednego gola. W 26 minucie wzrok widzów znów był skierowany na Wolskiego. Tym razem nie asystował, a sam wykończył dobre podanie za plecy obrońców Alana Urygi. Zagłębie grało do pierwszej połowy tak, że niezorientowani w sytuacji w tabeli mogliby pomyśleć, że to płocczanie jeszcze o coś w tym sezonie walczą. „Miedziowi” mogli mówić o sporym szczęściu, bo do 45 minuty mogli stracić dwie bramki więcej

Marzenia o grze w europejskich pucharach ostatecznie legły w gruzach kilka chwil po przerwie. Wtedy bramkę z dystansu zdobył Mateusz Szwoch. Strzał pomocnika w początkowej jego fazie nie wydawał się groźny. Jednak stał się takim, gdy futbolówka odbiła się od nóg jednego z lubinian i zmyliła interweniującego Hładuna.

Martin Szevela rozpaczliwie próbował ratować sytuację na boisku i szybko dokonał trzech zmian. One jednak niewiele zmieniły. Wisła wciąż tworzyła okazje i zagrażała bramce przeciwników. Blisko podwyższenia już wysokiego prowadzenia był Cabezali. Jednak to nie podłamało zawodników trenera Bartoszka. Alan Uryga, który po sezonie odchodzi do Wisły Kraków, zdobył gola, który zamknął spotkanie.

Wisła Płock – Zagłębie Lubin 4:0 (2:0)

1:0 – Tuszyński, 8 min (asysta Wolski), 2:0 – Wolski, 26 min (asysta Uryga), 3:0 – Szwoch, 56 min, 4:0 – Uryga, 89 min (asysta Szwoch).

WISŁA: Gradecki – Vallo, Rzeźniczak (85. Sielewski), Uryga, Tomasik (84. Cabezali) – Lagator, Rasak – Szwoch, Wolski (75. Merebaszwili), Kocyła (75. Zynek) – Tuszyński (84. Pyrdoł). Trener Maciej BARTOSZEK. Rezerwowi: Kamiński, Michalski, Szusznjara, Gerbowski.

ZAGŁĘBIE: Hładun – Chodyna, Oko, Crnomarković (84. Posmyk), Balić – Żubrowski (65. Ratajczyk), Poręba – Szysz, Starzyński (84. Łakomy), Drażić (65. Mraz) – Podliński (65. Baszkirow). Trener Martin SZEVELA. Rezerwowi: Forenc, Bartolewski, Bednarczyk, Wójcicki.

Sędziował Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów 750. Żółte kartki: Uryga (49. faul), Rzeźniczak (63. faul), Zynek (87. faul) – Żubrowski (50. faul), Posmyk (84. faul)