Wisła rozbija Górnika

Gospodarze dali się wyszumieć zabrzanom w pierwszym kwadransie, a potem sami w kilka minut zadali dwa zabójcze ciosy. W 18 minucie do siatki trafił świetnie grający na lewej stronie obrony Rafał Pietrzak. Nie minęło kilka minut i było już 2:0 dla Wisły. Gola po kapitalnej akcji Martina Kosztala zdobył najlepszy w tym sezonie snajper ekstraklasy Zdenek Ondraszek (piąte trafienie).

Zabrzanie starali się walczyć i zdobyć kontaktowego gola, ale bez efektu. Była na to szansa w końcówce I części, ale dobrych okazji nie wykorzystał grający dzisiaj w wyjściowej jedenastce w miejsce kontuzjowanego Szymona Żurkowskiego – Wiktor Biedrzycki oraz Igor Angulo.

W 49 minucie było po meczu, kiedy to po dobrym zagraniu Pietrzaka do siatki trafił Vullent Basha. To pierwsze trafienie zawodnika z Albanii w ekstraklasie. Warto dodać, że wszystkie trzy gole dla gospodarzy padły po akcja prawą stroną bezradnych w starciu z Wisłą zabrzan.

Wisła Kraków – Górnik Zabrze 3:0 (2:0)
1:0 Pietrzak, 18 min
2:0 Ondrášek, 22 min
3:0 Basha, 49 min

Wisła: 1. Mateusz Lis – 5. Jakub Bartkowski, 27. Marcin Wasilewski, 4. Maciej Sadlok, 2. Rafał Pietrzak (87, 21. Marcin Grabowski) – 9. Rafał Boguski, 10. Vullnet Basha, 7. Dawid Kort (77, 8. Tibor Halilović), 11. Jesús Imaz, 77. Martin Košťál (70, 88. Patryk Małecki) – 13. Zdeněk Ondrášek.

Górnik: 1. Tomasz Loska – 13. Kacper Michalski, 15. Dani Suárez, 5. Paweł Bochniewicz, 27. Adrian Gryszkiewicz – 11. Daniel Liszka (46, 21. Daniel Smuga), 22. Szymon Matuszek, 6. Wiktor Biedrzycki (55, 28. Maciej Ambrosiewicz), 45. Adam Ryczkowski (66, 8. Konrad Nowak) – 9. Jesús Jiménez, 17. Igor Angulo.

żółte kartki: Basha, Pietrzak – Matuszek.