Wisła wreszcie strzela

Wisła do tego czasu przeważała, ale nie stwarzała sobie wielu okazji. Wreszcie w 43. minucie piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Rafał Pietrzak, strzał Marcina Wasilewskiego obronił Łukasz Sapela, a Zdenek Ondraszek idealnie dostawił nogę.

Czeski napastnik od początku meczu grał bardzo dobrze. Skutecznie przepychał się między obrońcami Miedzi, a w drugiej połowie był bliski podwyższenia swojego dorobku bramkowego, ale tym razem trafił w słupek.

Beniaminek z Legnicy tanio skóry w Krakowie nie sprzedał. Jeszcze przy stanie 0:0 po szybkiej kontrze goście mieli fantastyczną okazję. Omar Santana świetnym, wyważonym podaniem, wyłożył piłkę Petteriemu Forsellowi, ale ten przegrał pojedynek jeden na jeden z Michałem Buchalikiem.

Skuteczności na początku drugiej połowy nie brakło za to Dawidowi Kortowi, a tym razem to Wisła stworzyła sobie okazję po szybkim wypadzie. Patryk Małecki precyzyjnie dośrodkował z lewej strony, a były piłkarz Pogoni z bliska wpakował piłkę do siatki. Dobrze zareagował, bo w pierwszej połowie był słabym ogniwem zespołu i zepsuł przynajmniej trzy okazje na wyjście do kontry.

Trener Miedzi szybko reagował, dokonał trzech zmian, na boisko wszedł m.in. były piłkarz Wisły Łukasz Garguła. 37-letni pomocnik został ciepło powitany przez fanów Białej Gwiazdy, a Miedź wrzuciła wyższy bieg. Najpierw goście zdobyli bramkę kontaktową – rzut karny po faulu Macieja Sadloka na Fabianie Piaseckim wykorzystał Marquitos. Potem już do końca.

Wisła Kraków – Miedź Legnica 2:1 (1:0)
1:0 – Ondraszek 43 min (dobitka strzału Wasilewskiego), 2:0 – Kort 49 min (asysta Małecki), 2:1 – Marquitos 69 min (rzut karny)

WISŁA: Buchalik  – Bartkowski , Wasilewski , Sadlok , Pietrzak  – Basha , Kort (88. Wojtkowski)  – Boguski  (82. Kostal), Imaz  (73. Plewka ), Małecki  – Ondraszek  Trener: Maciej Stolarczyk. Rezerwowi: Chorążka, Bartosz, Grabowski, Kolar, Wojtkowski, Plewka

MIEDŹ: Sapela  – Bartczak, de Amo , Bozic , Adu Kwame  – Augustyniak  (59. Marquitos ), Santana  – Łobodziński , Forsell  (59. Garguła), Ojamaa  (64. Piasecki ) – Piątkowski  Trener: Dominik Nowak. Rezerwowi: Kanibołocki, Purzycki, Pikk, Zieliński

Sędziował Wojciech Myć (Lublin). Asystenci: Kamil Wójcik (Warszawa), Andrzej Zbytniewski (Lublin). Widzów: 9517. Żółte kartki: Bartkowski (24. faul), Basha (39. faul), Imaz (54. niesportowe zachowanie), Sadlok (68. faul) – Santana (27. faul), Augustyniak (54. niesportowe zachowanie), Marquitos (85. faul)